banner5

banner29

İşte İsrail ve ABD'ye karşı Türkiye'nin değişmeyecek olan net tutumu!

Filistin'de yaşanan son gelişmeler, Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in 2015 yılında Kudüs'te Trump ve Netenyahu'nun yaptığı açıklamalara yönelik Türkiye'nin değişmeyecek olan tutumunu özetleyen konuşmasını akıllara getirdi.

Filistin 29.01.2020, 12:09 29.01.2020, 13:11
İşte İsrail ve ABD'ye karşı Türkiye'nin değişmeyecek olan net tutumu!

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 2015 yılında Mescid-i Aksa minberinden verdiği hutbede, "Müslümanlar, Allah'u Teala'nın Kuran-ı Kerim'deki emri gereğince Mescid-i Aksa'yı geçmiş ümetlerden miras olarak aldılar. Müslümanlar tarih boyunca bu emaneti muhafaza etmişlerdir. Müslümanlar Kuran-ı Kerim'e uyarak Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi ve bu mübarek Mescid-i Aksa'yı ve Allah'ın diğer mescidlerini koruyarak en seçkin ve en hayırlı ümmet olmuşlardır." demiş ve Mescid-i Aksa ve Kudüs topraklarının Müslümanlar tarafından daima koruma altında olacağının teminatını vermişti.

EY SABIRLI KUDÜSLÜLER MÜJDELER OLSUN

Konuşmasının devamında Kudüs halkına seslenen Görmez, "Ey sabırlı ve sebatkar Kudüslüler! Asil duruşunuz ve bağlılığınızdan dolayı sizlere müjdeler olsun. Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)'in müjdesine nail olduğunuz için ne mutlu size. Kuşkusuz sizler ve sizinle birlikte Mescid-i Aksa'nın şu eteklerinde yaşayanlar kesinlikle Hakk'ın yolundasınız. Aleyhinize gözüken tüm şartlara rağmen, zalimler asla size zarar veremez. Düşmanlarınız da size galip gelemez. Asıl kuvvet ve izzet sahibi Allah (c.c.) sizinle beraberdir. Allah'ın yardımı gelinceye kadar Mescid-i Aksa için bağlılığınıza, cihadınıza ve onu himaye etmeye devam ediniz." diyerek oradaki Müslümanların zor şartlara rağmen motive olmalarını sağlamıştı.

İşte Mehmet Görmez'in o konuşmasının tamamı:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?