banner29

Terör devleti İsrail zulümde sınır tanımıyor

Terör devleti İsrail, baraj kapılarını kontrolsüz açarak Gazze’deki tarım arazilerine hasar verdi, kümes hayvanları ve arıların telef olmasına sebep oldu.

Filistin 13.01.2020, 12:41 13.01.2020, 12:49
Terör devleti İsrail zulümde sınır tanımıyor

Terör devleti İsrail, yağmur sularının tutulduğu barajın kapaklarını kontrolsüz açarak Gazze'deki tarım alanlarında yaklaşık 500 bin dolar hasara neden oldu.

Filistin Tarım Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, barajın kapaklarının açılmasıyla Doğu Cibaliye ve Beyt Hanun bölgelerinde geniş tarım arazilerinin hasar gördüğü, kümes hayvanları ile kovanlardaki arıların telef olduğu belirtildi.

920 DÖNÜM ARAZİ SU ALTINDA KALDI

Taşkının bazı bölgelerde erozyona sebebiyet verdiği, 920 dönüm arazinin su altında kaldığı vurgulanan açıklamada, patates, soğan gibi ürünlerin tamamının yok olduğu, seralar ile yaklaşık 100 kovan ve çok sayıda kümesin zarar gördüğü bilgisine yer verildi.

"HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINI ENGELLEDİ"

Açıklamada, bölgede hasar tespit çalışmaları sırasında İsrail ordusunun göz yaşartıcı gaz kullanarak çalışmalarını engellediğine dikkati çeken Filistin Tarım Bakanlığı, uluslararası kuruluşlardan ve insan hakları örgütlerinden İsrail'in ihlallerini durdurmasını istedi.

Bölgede çok sayıda baraj inşa eden İsrail'in uyarı yapmadan baraj kapaklarını açması, Gazze'de evlerin ve arazilerin su altında kalmasına neden oluyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?