Galatasaray'ın yıldız ismi Victor Nelsson, Danimarka basına flaş açıklamalarda bulundu.

İşte Danimarkalı yıldızın açıklamaları:

"Manchester United maçında oynamadığım için çok kızgındım. Hayal kırıklığına uğradım. Son üç maçtır yedek kulübesindeyim. Bu beni çok şaşırttı. Siz dışarıdan görüyorsunuz ama ben içindeyim. En çok şok olan, kızgın olan ve tükenmiş olan benim. Özellikle Manchester United maçında ilk 11'de olmak isterdim ama ilk 11'de değildim. Son milli takım kampından bu yana garip şeyler oldu."

"Galatasaray'da oynamazsam ne yapacağım çok açık"

"Yeni bir kulüp 'Sizin için oynayabilir miyim?' diyemezsiniz. Biraz daha uzun sürecek ama teknik direktör Okan Buruk'la ve Erden Timur'la bazı görüşmeler yaptım. Tüm saygımla söylüyorum, Galatasaray'da oynamazsam ne yapacağım çok açık. İstanbul'da futbol oynamak için yaşıyorum ve oynamazsam başka bir yer bulmak zorundayım. Bu kesin! Yedek kulübesinde oturmayı sevmiyorum."

"Sözleşme uzatmayacağımı söyledim"

"Sözleşme görüşmelerim devam etmiyor. Son milli takım kampından sonra sözleşme uzatmayacağımı ilettim. Görüşmeler vardı ve neredeyse anlaşmıştık, ardından biraz daha düşündüm ve sözleşme uzatmayacağımı söyledim. Sözleşmemin bitmesine 3 yıl var ve 1 yıl daha uzatmak istemedim."

"Maçları kazanmak için en iyi oyuncularını yedek bırakabiliyor"

"Sözleşme uzatmadığın için mi yedek bırakıldın?" sorusuna Nelsson şöyle cevap verdi:

"Bilmiyorum. Bu teknik direktör Okan Buruk ve üst düzey yöneticilere sormanız gereken bir soru. Okan Buruk, takımdan sorumlu. Maçları kazanmak için en iyi oyuncularını yedek bırakabiliyor."

"Sevilla'ya transferim yakındı"

Beşiktaş'ta üyelik ücreti ve yıllık aidata zam Beşiktaş'ta üyelik ücreti ve yıllık aidata zam

"Evet, Sevilla'ya transferim yakındı. Gerçekten katılmak istediğim kulüplerden ilgi ve teklifler olduğu çok açık. Bu gerçekleşmedi ama transferde hallolması gereken birçok şey var. Galatasaray'ın benim için yeterince iyi bir teklif alamadığını söyleyebiliriz. Buna katılırsınız ya da katılmazsınız."

"Sevilla için uçağa binecek kadar yakın değildim ama bilet rezervasyonu yaptırmıştım. Uçuşta hamile kız arkadaşıma yardımcı olması için bir ebe bile ayarlamıştık ama transfer gerçekleşmedi."

"İlk 11'e geri dönmek için çabalamam gerekiyor"

"Şu anda Galatasaray'dayım ve bundan dolayı mutluyum. Bir süredir yedek kulübesindeyim ve şimdi ilk 11'e geri dönmek için çabalamam gerekiyor. Sinirliyim. Yedek kalmaktan nefret ediyorum. Özellikle de Manchester United maçında yedek kalmak... Bu yüzden bu milli takım kampına kızgın ve hırslı geldim."

2026 yılına akdar sözleşmesi var!

2021 yazında 7 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer edilen Nelsson'un serbest kalma bedeli ise 25 milyon Euro...

2026'ya kadar sözleşmesi bulunan 24 yaşındaki futbolcunun güncel piyasa değeri ise 19 milyon Euro...