Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Birileri bir fitne fesat kaynatıyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Birileri bir fitne fesat kaynatıyor. Bu ne biliyor musunuz? 'Oyumu cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti'ye vermeyeceğim.' Böyle bir şey olabilir mi? Bu oyunu da bozmaya var mıyız?' dedi. - Anadolu Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Birileri bir fitne fesat kaynatıyor'
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ErdoğanKayseri'de halka hitap etti.

Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Birileri bir fitne fesat kaynatıyor. Bu ne biliyor musunuz? 'Oyumu cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti'ye vermeyeceğim.' Böyle bir şeye siz ne diyorsunuz? Böyle bir şey olabilir mi? Bu oyunu da bozmaya var mıyız? Bu oyun, bu tezgah... Kimlerin olduğunu anlıyorsunuz. İnşallah bu münafıklar çetesini 24 Haziran'da hep birlikte yere gömeceğiz." ifadelerini kullandı."Haftalarca milleti oyaladılar"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eserlerimizle konuşuyoruz, eserlerimizle milletin karşısındayız. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı neyle milletin karşısında? Haftalarca milleti oyaladılar. Yok çatı dediler, yok kapı dediler, yok pencere dediler; sonunda ince siyasette karar kıldılar. 40 yıldır Tayyip Erdoğan'ı milletiyle Hak yolunda yürümekten alıkoyamayanlar, 24 Haziran'da da bunu başaramayacaklar." şeklinde konuştu.

Erdoğan şunları söyledi:

"Ana muhalefetin ve onunla birlikte hareket edenlerin cumhurbaşkanı adaylığı, milletvekili transferleri, ittifak arayışları konusundaki tavırlarına, hesaplarına, taktiklerine bir bakın. Oyun içinde oyun. Göreceğiniz tek şey tutarsızlık olacaktır, ilkesizlik olacaktır, millete saygısızlık olacaktır."

4 bin 406 terörist etkisiz hale getirildi


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 4 bin 406 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

"Ayrılığa, gayrılığa son, artık birlik zamanı"


Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"MHP ile kurduğumuz, BBP'nin de destek verdiği seçim ittifakıyla milletimizin karşısına çıktık. Dün adaylığımızın resmi başvurusu yapıldı. Yenikapı ruhu, 'Cumhur İttifakı'na dönüştü. Şimdi ne var? Cumhur İttifakı var. Cumhur İttifakı'nda bütünleştik mi? Zira ümmetin buna ihtiyacı vardı, şimdi bunu yapıyoruz. Ayrılığa, gayrılığa son, artık birlik zamanı. Ana muhalefetin başındaki zat 'Afrin'e gitmeyin' diyor. Beyefendi, sen bu ülkenin başında olsaydın, Allah göstermesin, kim bilir şu anda Hatay'da, Kilis'te, Şanlıurfa'da, Gaziantep'te ne olacaktı? Biz ülkemizi taciz eden kim olursa olsun beklemeyiz, üzerine üzerine gideriz. Bizim hizmetlerimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Herkes heybesindekileri ortaya döksün. Milletimiz de hepsine bakıp ona göre kararını versin. İşte meydan, işte millet."

"Türkiye nerede siz nerede?"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "S&P diye bakıyorsunuz bir kredi derecelendirme kuruluşu siyasi kararlar alıp bizim gerilediğimizi söylüyor. Haddini bil haddini. Türkiye nerede siz nerede? Zaten biz bunları dehledik, artık onlara üyeliğimiz filan da yok ama buna rağmen bunlar rahat durmuyor. Yine ne yapıyorlar? Türkiye'ye not veriyorlar. Haddinize mi? Sen bu sınıfın öğretmeni değilsin, öğretmeni olduğun yerlere bak." şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5