banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya Sert Tepki !

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki 'TÜGEF Gelecek İçin Evet Diyor' programında yaptığı konuşmada Avrupa'daki antidemokratik engellemelere sert tepki göstererek 'Türkiye'yi Avrupa'da istesinler istemesinler. Türkiye'yi şu anda Avrupa'daki tüm kardeşlerim dinliyor' dedi.

Gündem 07.03.2017, 19:51 07.03.2017, 19:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya Sert Tepki !
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

18-25 yaş arasındaki gençlerimizin seçme hakkı zaten var. Gençlerimiz 18 yaşından itibaren reşit kabul ediliyor. Bu gencimiz evlenebilir, iş kurabilir askere gidebilir anne olabilir ama seçimde aday olamaz seçilip görev yapamaz. Böyle bir çarpık zihniyet olabilir mi? Biz diyoruz ki 18-19-20-21-22-23-24 bu yaştaki gençlerimize seçilme hakkını da vereceğiz.

FATİH'İN TORUNLARI DA YENİ ÇAĞI AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Gençlere güvenmeyenlerin itimatsızlığı gençlerimize değil bizatihi kendilerinedir. Bu nesil Fatih'in neslidir. 21 yaşında bir çağı kapayıp bir çağı açan Fatih'in torunları yeni bir çağın açılmasına hazırlanıyorlar.

TANKIN ÖNÜNDE DURAN GENÇLERİMİZE DEĞİL DE KİME GÜVENECEĞİZ?

Büyük, güçlü Türkiye'yi inşa etmek için gençlerimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. 2023-2053 ve 2071 vizyonumuz için gençlerimiz ile birlikte çalışmak mecburiyetindeyiz. Darbecilerle 15 Temmuz'da aslanlar gibi çarpışan ülkesini ve istikbalini koruyan gençlere güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz?

Ankara arenayı dolduran şu gençlere güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz? Yürekleri ve bilekleri ile okullarında işyerlerinde evlerinde hayatın her alanında var olan gençlerimizi siyasette ve yönetim mekanizmalarında da söz sahibi yapmakta kararlıyız.

Şimdi burada sizlerin önünde tüm gençlere soruyorum. 16 Nisan'da İstiklal'imize ve İstikbalimize sahip çıkmaya var mısınız? 16 Nisan'da sizlere dudak bükenleri mahcup etmeye var mısınız (EVET)
YAŞADIĞIMIZ SIKINTILAR BİLE SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN YETERLİDİR

Türkiye 16 Nisan'da yönetim sistemi konusundaki sistemini belirleyecektir. Yeni sistemle yürütme yasama ve yargı organları arasındaki ilişkiyi yeniden oluşturuyoruz. Terörle mücadelemizi başarıya ulaştırmak ve yatırımları sürdürmek için gereken güçlü bir yeni sistemdir. Çalkantılarla krizlerle çekişme ve kavgalarla geçti süre hep. 1950'den bu yana yaşadığımız sıkıntılar bile yönetim sistemini değiştirmek için tek başına yeterlidir.

Bu hakimiyetin pek çok ortağı olmuştur. Tek parti CHP'si döneminden bahsediyorum. Türkiye'yi millet ve onun temsilcilerinin yönetmediği ortadadır. İnönü ile Recep Peker arasındaki çekişmeyi bilmeyen mi var? Cumhurbaşkanırı ile Başbakanlar arasındaki çekişmeler darbelere muhtıralara kadar ekonomik sorunlara varana kadar sorunlara yol açmıştır. Kenan Evren'i 12 Eylül'e götüren süreç nasıl başlamıştır biliyor musunuz?

Fahri Korutürk, Demirel görüş ayrılığına düşüyorlar. Tartışma öylesine büyür ki iş karşılıklı istifa restleşmesine kadar gider. Sonuçta 30 Ağustos gelince bu iki isim de atanamayınca zorunlu olarak Kenan Evren göreve gelir. Böylece 12 Eylül'e giden yolun taşları konulmaya başlar. Bir diğer dönem ise Merhum Özal ile Demirel ilişkisidir.

Özal Çankaya'ya çıkınca Demirel ağza alınmayacak hakaretlerle Özal'a saldırır. Hani bizim muhalefetin toplantılara katılmama ruhu var ya işte bu Demirel'den mirastır.

Partisi üzerinde gücü kalmayan Özal, Demirel'in iktidarı ele geçirmesine de mani olamamıştır. Özal'ın hayatını kaybetmesine kadar süren bu kavganın çok ciddi maliyetleri olmuştur. Demirel Cumhurbaşkanı seçilince benzer sorunlar onunla ilgili yaşanmaya başlanmıştır.

MİLLET ARTIK BEDEL ÖDEMESİN

Ahmet Necdet Sezer döneminde de bu çift başlı yapının ülkemize ağır maliyetlerine şahit olduk. İktidar ortak kabul etmez. Millet sorumluluğu kime vermişse hesabı da ondan sorar. Bu anlayışla yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığı birleştiriyor ve milletin karşısına tek bir makam çıkartıyoruz. Cumhurbaşkanı ve Başbakan kavga etti diye millet bedel ödesin istemiyoruz.

BİZİM ARKAMIZDA MİLLETİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇ VAR

Şimdi birileri diyor ki bugüne kadar neyi yapamadınız da sistemi değiştiriyorsunuz? Bizim bugüne kadar elde ettiğimiz başarının gerisinde sistem değil milletimizden aldığımız güç var. Hiç endişeniz olmasın, dimdik ayaktayız. Hiç bir beşeri gücün önünde eğilmedik sadece Allah'ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik.

Birileri diyor ki Türkiye'nin AK Parti'ye verdiği ve şahsıma verdiği destekle pek çok sorunun üstesinden gelmiştir. Evet ama pek çok sorunun da üstesinden gelmeye çalıştık. Başvurmadıkları rezillik kalmadı. Partimizi kapatmaya çalıştılar.

Türkiye bir daha böyle sıkıntılar yaşamasın kayıplara maruz kalmasın diye yönetim sistemini değiştiriyoruz. Biz bugüne kadar kendi yapamadıklarımız için değil ülkemize yaptırılamayanlar için yönetim sistemini değiştiriyoruz. Siyaseti milletin taleplerinin beklentilerinin karşılandığı bir mecra olmaktan çıkartanlar için yönetim sistemini değiştiriyoruz. Meclis'i icraatları tıkamak vasıtası haline getirenler için yönetim sistemini değiştiriyoruz.

CHP'nin başındaki diyor ki Hayır oyunun hiç bir vebali yok. Bunlar şimdiye kadar hiçbir sorumluluk almadılar ki şimdi alsınlar.

BUNA 5 KOYUN 5 KEÇİ VERİN KAYBEDER GELİR

Bu zat ana muhalefet partisinin genel başkanı. Yahu dersini iyi çalışmamış Bunun hayatı hep böyle geçmiş. Siz de kendi kulaklarınızla  duydunuz. Hayırın gerekçesini anlatırken ne diyor. Cumhurbaşkanı başka bir  partinin başbakan başka bir partinin genel başkanı olursa işte o zaman sıkıntı çıkar diyor. Yahu burada yeni sistemde başbakan yok. Yahu bunu dahi öğrenememiş. Bu zata 5 tane koyun verin 5 keçi verin kaybeder gelir.

Ya insan şu 18 maddeyi okumaz mı? Ben buradaki gençlere sorsam ona ders verir ders.


Biz böyle sıkıntılar yaşanmasın diye Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlığı birleştiriyoruz. Anladın mı Sayın Kılıçdaroğlu?

Artık sen bu sıkıntıları yaşamayacaksın, Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlık birleşiyor. Sadece Cumhurbaşkanlığı oluyor. Cumhurbaşkanı ile Meclis arasında bir farklılık çıkarsa her iki seçimi birlikte ve 5 yılda bir yapıyoruz.

Ne diyor? Diyor ki Cumhurbaşkanı seçim kararı alırsa ne olacak? Söyliyeyim. Cumhurbaşkanı seçim kararı alırsa parlamento ile aynı gün seçime gidecekler. Kendisi bir kenarda kalamaz. Cumhurbaşkanlığı seçimi de yapılacak parlamento seçimi de yapılacak.

ARTIK GENSORUYU MİLLET YAPACAK

Eskiden yapıpta artık yapmayacağı ne var güvenoyu gensoru var. Akşam yatıyoruz sabah kalkıyoruz filanca bakan hakkında gensoru yani gensorudan netice alamayacaklarını bildikleri halde, bıktık bıktık! Niye bunu yapıyorlar parlamentoyu çalıştırmamak için. Bu kalkıyor yerine milletvekillerinin asıl vekili kim millet. Artık gensoruyu da millet yapacak 5 yılda bir.

Meclis'i çalıştırmamayı iş yapmak olarak gören bu zihniyete bunları anlatmak çok zor. Anlamayınca da böyle saçmalıyorlar. Böyle bir kafaya ne darbeleri ne vesayeti ne bürokrasinin millete yaşattıklarını anlatmak mümkün olmuyor.


Milletimiz böylesine bir zihniyetin zulmünden kurtulsun diye yeni sistemi getiriyoruz. Milletin yarısından bir fazlasının desteğini almak zorundadır. Milletimiz bunlara bırakın bu ülkeyi teslim etmeyi Allah'ın izni ile 16 Nisan'da yeni bir sürecin başlamasına hazır mıyız? (EVET)  Bunlar biliyorsunuz sandığı bulup oy bile kullanamadılar beceremediler 

80 milyonun yarısının desteğini alması hayaldir. Bunlar Cumhurbaşkanlığı sisteminden değil milletten korkuyor. Her zaman olduğu gibi bu konuda da milletin vereceği kararın başımızın üstünde yeri vardır. Milletimiz kendisi için çocukları için geleceği için güvenliği ve refahı için neyin doğru olduğunu bilir. Bize düşen hakikatleri anlatmaktır. 16 Nisan'da söz de karar da mühür de milletimizdedir.
Milletimiz tarihi bir oranla EVET diyerek ülkemizi geleceğe taşıyacak Cumhurbaşkanlığı sistemini sahiplenecektir. 

Hem sizlerin hem de Milletimizin 16 Nisan'da niçin EVET dediği çok önemlidir. Varsın hayırı söyleyenler saçmalamaya devam etsinler. Biz EVET'imizi anlatmaya çalışacağız.  Yeni  sistem terör örgütlerinin kabusu olacaktır. EVET yeni sistem sağlayacağı istikrarla ekonominin güçlenmesini sağlayacak adımların atılmasını kolaylaştıracaktır.

Yeni sistem demokrasiyi EVET daha güçlü ve doğrudan milletin iktidarını temin ederek demokrasiyi güçlendirecektir. Son olarak hep birlikte gür bir sada ile tüm Türkiye ekranları başında bizi izleyenler de dinlesin. Ayağa kalkalım şöyle. Tek millet için EVET, tek bayrak için EVET, tek vatan için EVET, tek devlet için EVET.  Bu milleti bölemeyecekler.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa VATAN'dır. Bu topraklar üzerinde  Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka bir devlet olabilir mi? Asla! Dar ederiz dar. Tendürek'te yakalar vururuz, Cudi'de yakalar vururuz Kandil'de yakalar vururuz. 

STAR
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?