banner29

Yapıcıoğlu: Türkiye'nin Şahsında İslam Alemine Saldırıyorlar

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Hollanda'nın skandal tavırlarına ilişkin, 'Siz zannediyor musunuz ki onlar bu hareketi Türkiye'ye yapıyor? Hayır. Onlar Türkiye'nin şahsında İslam alemine yapıyor. Onların davası İslamdır.' dedi.

Gündem 15.03.2017, 08:39 15.03.2017, 08:39
Yapıcıoğlu: Türkiye'nin Şahsında İslam Alemine Saldırıyorlar
Siirt'te çeşitli ziyaretlerde bulunan Yapıcıoğlu, Kültür Merkezinde partililerle yaptığı toplantıda, Türkiye'nin en sıcak gündeminin Hollanda'nın skandal tavırları olduğunu anımsattı.

Yapıcıoğlu, Hollanda başta olmak üzere Avrupa ülkelerinin hedefinin İslam alemi olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:"80 milyonluk Türkiye ne ki 1 milyar 700 milyonluk İslam alemini hedefe koymuşlar. 'Biz İslam'ı yok etmeliyiz' diyorlar. Siz zannediyor musunuz ki onlar bu hareketi Türkiye'ye yapıyor? Hayır. Onlar Türkiye'nin şahsında İslam alemine yapıyor. Onların davası İslam. Niçin İslam'la kavga ediyorlar? Onlar kendi dinlerini terk ettiler. İslam'dan korkuyorlar. Çünkü İslam nefislere gem vuruyor. Gerçek anlamda hürriyet Allah'a kul olabilmektir. Onlar ise kulluğun kendi hürriyetlerine vurulmuş bir sekte olarak algılıyorlar. Bu yüzden İslam'a cephe açmışlar. Bütün kutsallarımıza saldırıyorlar."

"BİRLİK OLMADIĞIMIZ İÇİN 17 MİLYONLUK HOLLANDA 1 MİLYAR 700 MİLYONLUK İSLAM ALEMİNE KAFA TUTABİLİYOR"

Daha sonra esnaf ziyaretinde bulunan Yapıcıoğlu, esnafın tek talebinin huzur olduğunu vurguladı.Yapıcıoğlu, savaşın hep İslam ülkelerinde yaşandığına dikkat çekerek, "İslam beldelerinde bombalar patlıyor. Bizi bu hale onlar düşürdü, biz aklımızı kullanamadık, onların oyunlarına geldik. Sonra 17 milyonluk Hollanda nasıl bize kafa tutabiliyor. 17 milyon, 1 milyar 700 milyon. İslam ümmetinin nüfusu Hollanda'nın 100 katı ama Hollanda Müslümanlardan çekinmiyor."

Müslümanların birlik olması gerektiğini işaret eden Yapıcıoğlu, "Merhamet göstermemiz gereken kardeşlerimize kaşlarımızı çatarak bakıyoruz. Zulüm karşısında zalimlere ses çıkarmıyoruz. Onlara gücümüz yetmiyor çünkü gücümüzü birbirimize karşı kullanıyoruz. Silkinip uyanacağız. Yeniden birlik olalım, düştüğümüz yerden ayağa kalkalım. Yeniden ayağa kalkmak ve dirilmek için çaba sarf edeceğiz." ifadelerini kullandı.

AA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?