banner30

banner29

17 yıl hapis cezası verilmişti! Alaattin Çakıcı’dan flaş açıklama

Alaattin Çakıcı’dan flaş mahkeme kararı açıklaması

Gündem 12.10.2020, 15:11
17 yıl hapis cezası verilmişti! Alaattin Çakıcı’dan flaş açıklama

Alaattin Çakıcı hakkında bugün 17 yıl hapis cezası verildiği haberleri yayınlandı. Çakıcı’dan bu kararla ilgili flaş açıklama geldi.

Çakıcı’nın avukatından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bugün çeşitli medya kuruluşlarında müvekkilim Sayın Alaattin Çakıcı hakkında İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2019/166 esas sayılı dosyasından verilen 17 yıl hapis cezası ile ilgili çeşitli haberler yapılmıştır.  Müvekkilim yargılama aşamasında gerek 19 hastalığının bulunması nedeniyle raporlu olduğundan ve gerekse Kovid-19 pendemi şartları nedeniyle ifade verememiştir. Müvekkile ait rapor avukatları tarafından sayın mahkemeye ibraz edilmiş ve müvekkilin bir sonraki celse ifadesinin alınması talep edilmiş ise de sayın mahkeme süre dememiş ve müvekkilin ifadesi alınmadan, aleyhine tek bir delil olmaksızın hakkında tecziye kararı verilmiştir. 

Verilen söz konusu bu hüküm sayın mahkemenin gerekçeli kararının tebliği aşamasından sonra İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi başkanlığına müracaat edilerek istinaf edilecektir. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nin ilgili sayın dairesinin kararının aleyhe olması durumunda söz konusu karar temyize tabi olduğundan Yüce Yargıtay’a temyize başvurulacaktır. İstinaf ve temyiz incelemeleri aşamalarından sonra kararın onanması halinde kesinleşmiş olacak ve infazı söz konusu olacaktır. Yargılama süreç ve aşamaları arz edilen şekildedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulu.”

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?