banner30

banner29

Abdurrahman Dilipak ifade verdi

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazısına ilişkin Halkın Kurtuluş Partisi'nin suç duyurusunun ardından AK Parti Genel Merkezi' tarafından yapılan suç duyurusu için bugün Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdi.

Gündem 08.10.2020, 16:16 08.10.2020, 16:56

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yazısına ilişkin Halkın Kurtuluş Partisi'nin suç duyurusunun ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan suç duyurusu için Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na bugün ifade verdi.

Dilipak, HKP Kadın Çocuk Komitesi’nin suç duyurusunun ardından 40 sayfalık savunma hazırlamış ayrıca AK Parti’nin tazminat davası için verdiği 41 sayfalık dilekçeyi de HKP'nin suç duyurusu için ek olarak vermişti.

Dilipak savunmasında, “HKP’liler benim yazımın hedefi değildir. Bir yanlış anlaşılma, sözün maksadı dışında yorumlanmasından ibaret bir durum söz konusudur. Yazının muhatabı açık ve net olarak bellidir” ifadesini kullanmıştı.

Usta yazar HKP'nin iddianamesine ilişkin verdiği savunmasının ardından bugün  AK Parti Genel Merkez, AK Parti 81 İl Kadın Kolları ve KADEM’in suç duyuruları nedeniyle Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?