banner29

ADD başkanı her şeyi itiraf etti

Eski Almanya-Recklinghausen ADD Başkanı Dr. Yüksel Cavlak, ADD'nin Atatürk'ün adını kullandığını söyledi. Cavlak, "Açık konuşmak gerekirse, ona ve ilkelerine ihanet edildi. Ortada sadece çıplak bir Atatürk tümcesi kaldı." özeleştirisinde bulundu.

Gündem 07.09.2008, 10:38 09.01.2020, 16:58
ADD başkanı her şeyi itiraf etti

Genel başkanları emekli Orgeneral Şener Eruygur'un darbecilik iddiası ile tutuklanmasının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği'ndeki (ADD) kavga büyüyor. Eski Almanya-Recklinghausen ADD Başkanı Dr. Yüksel Cavlak, "Asa Haber Dünyası" adlı internet sitesine ilginç bir yazı kaleme aldı.

Halen İsviçre'deki Avrupa Düşünce Kulübü başkanı olan Dr. Cavlak'ın, 'Atatürkçülük İlkeleri Bölünmez Bir Bütündür Diyenlere!..' başlıklı yazısının konusu Atatürkçülerin bir araya gelememesiydi. Atatürkçülerin aralarında bir türlü anlaşamadıklarını belirten Dr. Cavlak, yazısında, "Biliyorsunuz, Ankara'da Atatürk Araştırmaları Merkezi vardır. Onlar bile yıllardır araştıra araştıra, bir türlü bu bütünlüğün ana temelini, daha doğrusu şifresini bulamadılar." cümlelerine yer verdi. Atatürk ilkelerini anlayamadığımız konusunun ulusal bayramlarda ve özellikle 10 Kasım'larda anlatıp durulduğunu söyleyen Dr. Cavlak, "Mademki Atatürkçülük ilkeleri bölünmez bir bütündür, neden Atatürkçü düşünceyi ikiye, daha açıkçası üçe böldük?.. Atatürkçü Düşünce Derneği. Bu üç tümcenin başındaki Atatürk'ü aldık ve kişisel çıkarlarımız için kullandık. Daha da açık konuşmak gerekirse, ona ve ilkelerine ihanet edildi. Ortada sadece çıplak bir Atatürk tümcesi kaldı! Düşünceye gelince: Hem düşünür Atatürk hem de Atatürkçü düşünce bir kenara bırakıldı. Düşüncenin yerini, daha basit olan resimler, heykeller, büstler ve kalıplaşmış sözler aldı. Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, devrimcilik, laiklik gibi ilkeler düşünce dışı bırakıldı." ifadelerini kullandı. Dr. Cavlak, bugün ADD'nin dernekçilikten öteye giden bir işlevinin kalmadığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?