banner5

banner29

AK Parti'den infaz düzenlemesi açıklaması!

İnfaz düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş "İnfaz düzenlemesiyle alakalı son aşamaya gelmiş bulunmaktayız" dedi.

Gündem 20.03.2020, 13:47
AK Parti'den infaz düzenlemesi açıklaması!

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, infaz düzenlemesiyle ilgili parti olarak son aşamaya geldiklerini söyledi.

Cezaevinde hükümlü ve tutuklu olanlarla birlikte ailelerin de dahil olmasıyla milyonlarca kişinin beklediği infaz yasası düzenlemesiyle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Teklif Meclis'te

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda değişikliği öngören 2. Yargı Paketi'ni Meclis Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

"Siyasi partilerle görüşeceğiz"

Muş getirdikleri düzenlemeyle ilgili şunları söyledi:

"İnfaz düzenlemesiyle alakalı son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Meclis'te önümüzdeki hafta diğer siyasi parti gruplarıyla görüşmeler yapacağız. Onlarla görüştükten sonra teklifimizi nihai hale getirip Meclis Başkanlığına sunacağız."

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz yıl ilk olarak MHP'nin dile getirdiği infaz yasası düzenlemesiyle ilgili daha sonra AK Parti bir hazırlık içine girmişti. Koronavirüs salgınının ardından da cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülerinin infaz yasası düzenlemesiyle ilgili hızlı hareket edilmesi konusunda bir talebi vardı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?