banner30

banner29

Bakan Akar'dan 18 Mart mesajı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gündem 18.03.2019, 09:59
Bakan Akar'dan 18 Mart mesajı

Akar mesajında 'Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensupları, siz şehitlerimizden aldıkları ilhamla kutsal vatan topraklarının bütünlüğünü, milletimizin huzur ve güvenliğini hedef alan her türlü tehdit ve tehlikeye karşı mücadele etmektedir. Bu mücadele, en son terörist de etkisiz hale getirilinceye kadar yurt içi ve sınır ötesinde gece-gündüz, yaz-kış, dağ-bayır demeden artan bir azim ve kararlılıkla devam edecektir. Gözünüz arkada kalmasın. Kanınız yerde bırakılmadı, bırakılmayacak; sevdiklerinizin gözyaşlarının hesabı soruldu, sorulacaktır' vurgusu yaptı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Şehitler Günü Mesajı şöyle:

“Çok Kıymetli Şehit ve Gazi Ailelerimiz, Gazilerimiz,

Değerli Mesai ve Silah Arkadaşlarım,

Bugün, kutsal vatan topraklarının güvenliği ve bütünlüğü, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ederken, aynı zamanda 'Çanakkale Zaferi'nin 104’üncü yıl dönümünü kutluyoruz.

Çanakkale Zaferi, sonuçları itibariyle tarihin akışına ve her şeyden önemlisi Türk milletinin geleceğine damga vuran çok önemli bir başarıdır.

Asil milletimizin iki asırdır devam eden makûs talihini değiştiren bu zafer, azmin ve imanın sembolüdür.

Atatürk’ün emriyle ölüme tereddütsüz koşan kahramanların yazdığı bu destan, tarihe altın harflerle yazılmış; milletimize, geleceğini inşa etme iradesi ve özgüveni kazandırmıştır.

Çanakkale ruhunu anlamak ve bu asil ruhu gelecek nesillere aktarmak hepimizin boynunun borcudur.

Milletimiz; bin yıldır yaşadığı bu coğrafyada var olmanın bedelini, Anadolu’nun kapılarını açtığı Malazgirt’ten başlayıp bu toprakların ebedî Türk yurdu olduğunu tüm dünyaya kabul ettirdiği Büyük Taarruz’a kadar şehitlerinin ve gazilerinin kanıyla ödemiştir.

'Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda…' dizesinde de ifade edildiği gibi kutsal vatan topraklarının her sathı, aziz şehitlerimizin mübarek kanlarıyla sulanmıştır.

Bunun yanı sıra asil milletimizin birçok evladı da sadece vatan topraklarında değil, dünyanın çeşitli coğrafyalarında barış, huzur ve istikrarı sağlarken şehadet mertebesine ulaşmıştır.

'Ölürsem şehit, kalırsam gazi…' anlayışını benimseyen asil Türk milleti ve TSK’nın kahraman mensupları, yedi iklim üç kıtaya barış ve huzur götüren atalarına yaraşır şekilde millî ve manevi değerlerimiz uğruna canlarını seve seve feda etmekten çekinmemiştir.

Bugün terörle mücadele harekâtında, 15 Temmuz menfur darbe girişimine karşı direnişte, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı’nda sergilenen fedakârlık ve kahramanlıklar, bu ruh yüceliğinin en açık göstergesidir.

Aziz Şehitlerimiz,

Sizler; en kıymetli varlığınız olan hayatlarınızı, gözünüzü kırpmadan millî, manevi ve mesleki değerlerimiz uğruna feda ederek rütbelerin en yücesine eriştiniz.

Bugün, cennet vatanımızda milletçe başımız dik, onurlu, rahat ve huzur içinde özgürce yaşamamızı önce Allah’a, sonra sizlere borçluyuz.

Vatan, millet ve bayrak aşkıyla gösterdiğiniz cesaret, kahramanlık ve fedakârlıklar asla unutulmayacaktır.

Vatan sevgimizin, birlik ve beraberliğimizin en güçlü sembolü olan sizler; millî bilincimizi oluşturan temel değerlerin ve şanlı geçmişimizle aramızdaki güçlü bağın en önemli abideleri olarak daima minnet ve şükranla hatırlanacaksınız.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensupları, siz şehitlerimizden aldıkları ilhamla kutsal vatan topraklarının bütünlüğünü, milletimizin huzur ve güvenliğini hedef alan başta FETÖ, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı mücadele etmektedir.

Bu mücadele, en son terörist de etkisiz hale getirilinceye kadar yurt içi ve sınır ötesinde gece-gündüz, yaz-kış, dağ-bayır demeden artan bir azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Gözünüz arkada kalmasın. Kanınız yerde bırakılmadı, bırakılmayacak; sevdiklerinizin gözyaşlarının hesabı soruldu, sorulacaktır.

Vatan size minnettardır. Ebedî istirahatgâhınızda huzur içinde uyuyunuz. Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun.

Bu anlamlı gün vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; yurt içinde ve sınır ötesinde yürüttüğümüz zorlu mücadelede yitirdiğimiz kahraman silah arkadaşlarımızı, jandarma, emniyet mensupları ve güvenlik korucularımızı; 15 Temmuz şehitlerimiz dâhil tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi; rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Hayatta olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine; şu anda karada, denizde, havada, yurt içinde ve sınır ötesinde yüksek bir vazife bilinciyle görevlerini ifa eden değerli silah arkadaşlarıma ve onların kıymetli ailelerine sağlık ve esenlikler diliyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?