banner30

banner29

Bakan Selçuk'tan 'maaş' sorusuna cevap: Niyetim çok açık, cümlelerim çok açık

'Eğitimde asıl yük öğretmenin maaşıyla ilgilidir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesine bakarsanız, yatırım bütçesinin çok çok küçük olduğunu görürsünüz' sözleri üzerine gazetecilerin sorularını cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Selçuk 'Niyetim çok açık, cümlelerim çok açık. Biz, öğretmenimizin her türlü imkanını artırmanın peşindeyiz. Başka da bir derdimiz yok' dedi.

Gündem 31.08.2020, 11:32
Bakan Selçuk'tan 'maaş' sorusuna cevap: Niyetim çok açık, cümlelerim çok açık

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çok tartışılan 'Eğitimde asıl yük öğretmenin maaşıyla ilgilidir' sözlerine açıklık getirdi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Selçuk, öğretmen maaşları ile ilgili "Ziya Öğretmen olarak benim, bir öğretmen kimliğimle öğretmenlerimizin itibarının, özlük haklarının yükselmesinin dışında hiçbir hedefim olamaz.

Buradan böyle bir sonuç çıkarılıyorsa bir zorlama vardır. Niyetim çok açık, cümlelerim çok açık. Biz, öğretmenimizin her türlü imkanını artırmanın peşindeyiz. Başka da bir derdimiz yok" ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarıyla ilgili kamera karşısına geçen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Eğitimde asıl yük öğretmenin maaşıyla ilgilidir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesine bakarsanız, yatırım bütçesinin çok çok küçük olduğunu görürsünüz. Neye göre; personel maaşına göre... Bu tüm okullar için böyledir.

Yani asıl yük kira varsa kirada ve öğretmen maaşındadır. Geri kalan yük vergi yüküdür ve elektrik su parasıdır. Eğer vergi yükü devam ederse, eğer maaş devam ederse büyük ihtimal bizim masraflarımızda büyük bir azalma olmaz" sözleri büyük tartışma yaratmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?