banner30

banner29

'Bana teşkilatın numarasını verin' sözüyle gündem olan kurye hakkında hapis istemi

Tuzla'da maske takmadığı için kimliğini isteyen polise direnen ve yaptığı telefon görüşmesinde "Bana teşkilatın numarasını verin, eniştemin numarasını gönderin” ifadesini kullanan Cihan Aksu’nun 5 yıl 3 aya kadar hapsi istendi.

Gündem 12.10.2020, 14:22 14.02.2021, 22:40
'Bana teşkilatın numarasını verin' sözüyle gündem olan kurye hakkında hapis istemi

Tuzla'da 19 Eylül'de denetimler sırasında maske takmadığı gerekçesiyle durdurulan kurye Cihan Aksu, kimliğini isteyen polisleri ‘Sen zor kullan, o zaman görüşürüz' diyerek tehdit etmişti. Telefonla konuştuğu kişiye de "Bana teşkilatın numarasını verin, eniştemin numarasını gönderin" demesi sosyal medyada gündem olmuştu.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli Aksu hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, olay tarihinde Tuzla Devriye Ekipler Amirliği'nde görevli polis memurlarının Tuzla Cami Mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde Kovid-19 denetimi yaptığı anlatıldı.

Denetimler sırasında maske takmayan motosikletli Cihan Aksu'nun durdurulduğu ve maske takmadığı için idari işlem yapılmak üzere kendisinden kimlik istendiği ancak Aksu'nun kimliğini vermediği belirtildi. 

Polis memurları H.O., M.A. ve Ö.A.'nın kimliğini vermemesi halinde zor kullanılacağı uyarısı bulunarak idari para cezası uygulayacaklarını söyledikleri kaydedildi.

​Bunun üzerine şüphelinin polis memurlarına yönelik görevlerini engelleme maksadıyla "Sen zor kullan o zaman görüşürüz, bana ceza kesemezsin" şeklinde sözlerle tehdit ettiği anlatıldı.

Daha sonra o an aklına gelen kardeşini aradığı telefon görüşmesinde "Teşkilatın numarasını gönderin bana ya, eniştemin numarasını gönderin" şeklinde sözlerle tehdit ederek polis memurlarına direndiği vurgulandı.

Şüpheli Cihan Aksu'nun savunmasında teşkilattan kastının ailesi ve arkadaşlarının olduğunu belirterek, tehdit kastının olmadığını söylediği belirtildi.

5 yıl 3 aya kadar hapis istemi

İddianamede şüpheli Aksu'nun 'zincirleme şekilde kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme' suçundan 7 ay 15 günden 5 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. İddianame gönderildiği Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?