banner29

Cemal Enginyurt’tan sert tepki: Çok beceriksiz çıktınız!

Sözde koronavirüs önlemleri kapsamında bazı İETT hatlarını iptal eden CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal medyada ortaya çıkan otobüslerdeki doluluk oranını 'kumpas' olarak yorumladı. İBB ve İETT'ye bağlı şoförlerin açıklamasına MHP'li Cemal Enginyurt'tan sert tepki geldi.

Gündem 30.03.2020, 15:50
Cemal Enginyurt’tan sert tepki: Çok beceriksiz çıktınız!

Koronavirüs önlemlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesi ile "toplu taşıma araçlarındaki doluluk oranının %50 oranını geçmemesi için" talimat verilmişti.

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise skandal bir karara imza atarak, kentte yoğun olarak kullanılan 30 İETT hattını iptal etti. Alınan karar vatandaşların tepkisini çekti.

Şoförlerden tepki çeken çıkış

Dün sosyal medyada yer alan, İBB iştiraki Otobüs AŞ’ye ait 2 hatta yaşanan yoğunlukla ilgili otobüs şoförleri konuştu.

Salgının olmadığı normal günlerde dahi Pazar sabahı o kadar yolcunun görülmemiş bir şey olduğuna dikkat çeken şoförler, olayda art niyet aradıklarını söyledi.

Cemal Enginyurt'tan tepki

MHP milletvekili Cemal Enginyurt, CHP'liler tarafından ortaya atılan 'Otobüse AK Partililer bilerek bindirildi' iftirasına çok sert çıkarak, "Ak trollerin işi gücü kalmadı da, sabah 6 da toplanalım, halk otobüsüne binelim,video çekelim ve Ekrem İmamoğlu'na kumpas kuralım dediler öyle mi!  Geç bu işleri Ekrem efendi!  Ak trol dediklerinin canı yok mu?  Kim canıyla oyun oynar? İşini yap işini. Çok beceriksiz çıktın" dedi.

Enginyurt sözlerine şöyle devam etti:

Ak troller varmış.Pekala, CHP,İP, Fetöcü ve Pkklı troller ne oluyor? Siz istediğinizi yazın, Yalanı,iftirayı atın. Hakaret, küfürü edin. İnsanlar ses çıkarınca, Ak trol ve Ülkücü diye savunmaya geçin. Yok öyle yağma! Ülke babanızın çiftliği değil. Davasını savunanlara selam olsun

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?