banner29

Ceren Damarı FETÖ ile suçlayan avukat kendini böyle savundu!

Kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülen Ceren Damar'ın mahkemesine, katilin avukatı Vahit Bıçak'ın iğrenç iftiraraları damga vurdu.

Gündem 24.02.2020, 17:21 24.02.2020, 17:25
Ceren Damarı FETÖ ile suçlayan avukat kendini böyle savundu!

Kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülen Ceren Damar'ın mahkemesine, katilin avukatı Vahit Bıçak'ın iğrenç iftiraraları damga vurdu. Akademisyen Damar'a ahlaksız iftiralar atan sözde avukat kendisini savunarak "Vicdanım çok rahat" dedi.

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yaparken öğrencisi tarafından hunharca katledilen Ceren Damar'ın, Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davasındaki karar duruşmasında, Damar'ın katili Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak'ın iğrenç ftiraları, dinleyenleri dehşete düşürmüştü.

Öğrencisi tarafından defalarca bıçaklandıktan sonra silahla vurularak öldürülen araştırma görevlisi Ceren Damar’a yönelik iğrenç ifadeler kullanan Bıçak, Damar’ın öğrencisini cinsel ilişkiye zorladığı iftirasında bulanmuştu. Tüm Türkiye'nin tepkisini çeken sözde avukat Bıçak, kararın bugünkü duruşmada açıklanması beklenen davada, katil müvekkilini kurtarmak için her yolu deneyerek insanlıktan zerre nasip almadığını gözler önüne sermişti.

Kendini savundu!

Avukat Vahit Bıçak, bu sabah Kanal D'de yayınlanan Neler Oluyor Hayatta programına katıldı. Bıçak mahkemede söylediği sözlerine kendisine sorulması üzerine "Eleştirileri haklı bulmuyorum Eleştiriler tek taraflı, yanlı eleştiriler. Biraz avukatlık mesleğini bilmek lazım. Ben bu olayın tanığı değilim. Olayın taraflarını tanımıyorum. Durduk yere hiçbir zaman cinayet işlenmez" dedi. "Vicdanınız rahat mı" sorusu üzerine de Vahit Bıçak "Vicdanım çok rahat. Görevimi layıkıyla yaptım" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?