banner29

CHP'li Barış Yarkadaş öyle bir rezil oldu ki...

Eski CHP milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, HaberTürk'te katıldığı bir programda dikilen 11 milyon fidanın tutmayacağını ve heder olacağını öne sürdü. İddialara cevap veren Orman Genel Müdürü yaptığı açıklamada bilimsel olarak Türkiye'de en uygun ayın 'kasım' olduğunu belirtti.

Gündem 11.11.2019, 18:19 11.11.2019, 18:35

Eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş katıldığı canlı yayında fiden dikme etkinliğini hiçbir bilimsel veriye dayanmadan eleştirirken rezil oldu.

11 MİLYONUN 9 MİLYONU TUTMAYACAK

Türkiye genelinde dikilen 11 milyon fidanla ilgili açıklamada bulunan Yarkadaş, ''Sayın Cumhurbaşkanı Bakanlarla birlikte Türkiye'nin değişik yerlerinde 11 milyon fidan diktiler.  O zaman acı bir gerceği söyleyeyim. O fidanların en az 9 milyonu tutmayacak. Bugün o fidanların yüzde 90'ı boşuna dikildi. Çünkü fidan dikme ayı kasım ayı değildir. Fidan dikme ayı Mart ayıdır, Nisan ayıdır.'' ifadelerini kullandı.

EN UYGUN AY KASIM AYIDIR

Barış Yarkadaş'ın fidanlar tutmayacak iddiası üzerine canlı yayına bağlanan Orman Genel Müdür Bekir Karacabey, "Fidan dikme ayı Kasım ayıdır. Ülkemiz için fidan dikilmesi acısından ideal bir aydır.  Bu bilimsel olarak da kesin olarak belirlenmiştir." açıklamasında bulundu. 

YARKADAŞ KENDİNİ SAVUNAMADI

Yapılan açıklamaların ardından Yarkadaş'ın hiçbir bilimsel veriye dayanmayan ifadeleri de çürütülmüş oldu. Bunun üzerine Yarkadaş diyecek bir söz bulamadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?