'CHP'li belediyelerde yaşayanlar semirdikçe semirdi'

Gazeteci-yazar Fuat Uğur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li belediyelere yönelttiği eleştirileri değerlendirdi.

'CHP'li belediyelerde yaşayanlar semirdikçe semirdi'

Gazeteci-yazar Fuat Uğur, "Türkiye'nin kaymağını kim yiyor?" başlığıyla yayımlanan yazısında Erdoğan'ın "Türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurlarında değildir. Buralardaki seçmen profili Türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimden oluşuyor" ifadesini hatırlattı.

"Oh be dedim, nihayet biri gerçeği en üst düzeyde ve en üst perdeden dile getirdi. Üstelik az bile söyledi Erdoğan" ifadesini kullanan Uğur, devamında "Dahası CHP'li belediyelerin yönettiği bu ilçelerdeki hayat kalitesinin de bağlı oldukları büyükşehrin veya hükümetin yatırımları sayesinde yükseldiğini hatırlattı ki bu da sonuna kadar doğruydu" görüşünü dile getirdi.

"Cumhurbaşkanı'nın sözlerini zaten tüm bilimsel istatistiki veriler de destekliyor" diyen Uğur, şöyle devam etti:

Sadece bu ilçeler değil, CHP'nin ağırlıklı olarak oy aldığı tüm kıyı bölgelerindeki yerleşim yerlerine; Bodrum, Marmaris, Ayvalık, Fethiye, Kaş, Kalkan, Dikili, Foça, Urla, Seferihisar, Çeşme, Alaçatı, Selimiye, Bozburun vd.lerine bakın, deniz ve nehir kenarlarına kondurulmuş on binlerce villanın arasında dolaşın ve hepsinin önüne sandık koyun, gerçek en az yüzde 70'lik CHP oyu olarak karşınıza çıkacaktır. Bunu çıplak gözle bile görebilirsiniz. Denizin dibine kurulmuş o lüks villaların balkonlarında sabah kahvaltılarını yapan ayrıcalıklı kesimin elindeki gazetenin adı çoklukla Sözcü, ardından Cumhuriyet, Hürriyet'tir.

İşin ilginç yanı, buralarda yaşayanlar gelirlerini Erdoğan'ın başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığı döneminde yüzde 500 artırmışlar, semirdikçe semirmişlerdir. Şimdi yaşadığımız ekonomik sıkıntı nedeniyle Türkiye üzerinden hüplettikleri paraları yurt dışına transfer ediyor, tepeden orta alt sınıfa kadar olan bu çevreler yavaş yavaş ülkeden tüyüyorlar. İlk 500 şirketin sahiplik ve yönetim yapısı da aynı fotoğrafı verir size.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5