banner29

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehidimizin kardeşiyle diyaloğunu anlattı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'de şehit düşen Uzman Onbaşı Emre Baysal'ın cenazesi dolayısıyla gerçekleştirdiği ziyarette, şehit kardeşiyle yaşadığı anısını anlattı. Erdoğan, "Şehidin kardeşi, 'Başkanım, terhisime 55 gün var. Ne olur askerliğime devam edeyim' dedi" şeklinde konuştu.

Gündem 02.03.2020, 13:29 02.03.2020, 13:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün İdlib'de şehit düşen Uzman Onbaşı Emre Baysal'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Erdoğan burada şehidin ailesine başsağlığı diledi ve kısa süre sohbet etti. Bu ziyaretten 2 gün sonra kameraların karşısına geçen Erdoğan, şehidin kardeşiyle yaşadığı diyaloğu anlattı.

ŞEHİT KARDEŞİYLE ANISINI ANLATTI

Türk milletinin yediği darbelere rağmen ayakta kalan yegane milletlerden biri olduğunu dile getiren Erdoğan, "Dün değil evvelsi gün, bir şehidimizi ebediyete uğurladık. Emre yavrumuzu. Dün akşam evlerindeydim eşimle beraber. Yine orada, aileyi gördüğümde 55 gün terhisine kalan kardeşi bile 'Başkanım ne olur, ben askerliğime devam edeyim' dedi. Bu millet böyle. Ruhunda o aşk, o heyecan, o coşku var. Hep deriz ya; Bir ölür, bin diriliriz" dedi.

"İÇİMİZDEKİ BAZI GAFİLLERİN DESTEĞİ YETMEMİŞTİR"

Erdoğan, Türk milletinin çok fazla saldırıya maruz kaldığını ifade ederek, "Dünyada Türk milletinden başka bu kadar saldırıya maruz kalıp da ayakta kalabilecek başka bir toplum var mıdır? Zannetmiyorum. İçimizdeki bazı gafillerin desteği bile bu oyunun başarıya ulaşmasına yetmemiştir" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?