banner29

Davutoğlu ile Babacan'a 'İnönü' hatırlatmalı S-400 sorusu!

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Atatürk'ün ölümünün ardından İnönü'nün Türkiye'yi çıkarsız bir şekilde batı ittifakına teslim ettiğini ifade ettiği bir konuşmayı sosyal medya hesabından yayımladı.

Gündem 08.07.2019, 17:41
Davutoğlu ile Babacan'a 'İnönü' hatırlatmalı S-400 sorusu!

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400'leri gelmesine sayılı günler kaldı.

Ancak yeni parti kuracakları açıklanan Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve onları desteklediği görülen Abdullah Gül S-400 konusunda renk vermiyorlar. 

AK Parti eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk bu duruma bugün sosyal medya hesabından yaptığı videolu bir mesajla dikkat çekti.

Külünk Gül, Babacan ve Davutoğlu'nu işaret ederek "Ülkeyi yönetme iddiasına sahip olanlar, Atlantik ötesine incitmeme adına mı S-400 ile ilgili açıklama yapmıyor?" sorusunu yöneltti. 

Külünk, mesajıyla birlikte paylaştığı videoda ise eleştirilerini bir doz ileri taşıdı. Atatürk sonrası İnönü'nün ülkeyi hiçbir çıkar sağlamadan batı ittifakına teslim ettiğini hatırlatan Külünk, CHP'nin bugün de aynı noktada olduğunu "Gazi Mustafa Kemal'in partisinin genel başkan yardımcısı diyor ki, "S-400 almayalım" Patriot al ki, Patriotların yazılımlarını istedikleri gibi kontrol etsinler seni etkisiz bıraksınlar" sözleri ile anlattı. 

Külünk eleştirilerini Gül, Babacan ve Davutoğlu'nun S-400 konusundaki sessizliğini eleştirerek sürdürdü. "Bu nasıl yol arkadaşlığı" diye sordu. 

Külünk'ün videodaki açıklamaları ise şöyle: 

"Atatürk öldükten sonra ülkeyi kime teslim ettiler. İnönü'ye...
Peki o ne yaptı...
Türkiye'yi çıkarsız bir şekilde batı ittifakına teslim etti.

İnönün Atatürk'ten sonraki rolüne talip sizin mahallede de bizim mahallede de çok adam var.

dikkat edin oyun büyük.

Oyunda hedef Türkiye.

Hedef Türkiye'nin başardıklarının kontrol altına alınması. Ama geçti Bor'un pazarı sür eşeğini Niğde'ye.

Niye? Unutmayın, özel sektördeki fabrikalarımız olmasa dünyada uçak üretilmez. Özel sektördeki bazı tesislerimiz olmasa dünyada uçak üretilemez. Savunma sanayinde inanılmaz bir noktadayız.5 yıl içerisinde milli muharip uçağımız gelecek. F-35 vermiyorlar. Türkiye çaresiz değil. S-400 yetmeyecek, S-500'ü beraber üreteceğiz. S-400 ne demek biliyor musunuz? Akdeniz'de Türkiye'ye yönelik hiçbir operasyon yapılamaz hale gelmesidir.

Gazi Mustafa Kemal'in partisinin genel başkan yardımcısı diyor ki, "S-400 almayalım" Patriot al ki, Patriotların yazılımlarını istedikleri gibi kontrol etsinler seni etkisiz bıraksınlar.

Gelinen noktayı görüyor musunuz? Ama garip bir şey var. Sayın Davutoğlu da S-400'ler konusunda hiçbir şey söylemiyor. Abdullah Gül de, Ali Babacan da hiçbir şey söylemiyor. Bu nasıl yol arkadaşlığı?"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?