banner5

banner29

Devlet Bu Cinneti Durdurmalı!

"Piyango çekilişi, bir umut tacirliğidir. Bu, zulümdür. Asıl acı olan yanı, umut tacirliğini devlet yaptırıyor olmasıdır. Bu kesinlikle doğru değildir! Milli; milletle ilgili, millete özgü, millete has, anlamındadır.Peki, kumar nasıl millî oluyor?" sözleri ile Habervakti.com sitemiz yazarı Mehmet Emin Sofuoğlu, 'Devlet Bu cinneti Durdurmalı!' başlıklı yazısında; Devlet eliyle millileştirilen ve islam toplumuna sunulan 'Milli Piyango' konusundaki yanlışlara değindi.

Gündem 19.12.2018, 23:00 19.12.2018, 23:44
Devlet Bu Cinneti Durdurmalı!

İşte o yazı...

Millî Piyango yılbaşı büyük ikramiyesi bu yıl 70 milyon lira imiş. Eski parayla 70 trilyon. Hayallerden bile büyük diye sunuluyor.

Alemlerin Rabbi olan Allah Azze ve Celle’nin, Maide Sûresi ile açıkça haram kıldığı kumar illeti, ‘Milli Piyango’ adıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da yine toplumumuzun imanına kast ediyor!

...

CEHENNEME BİLET ALMAYIN!

Diyanet İşleri Başkanlığı, şans oyunlarının, kumar ve haram olduğunu açıkladı. Başkanlığın sitesinde bir soruya verilen yanıtta, “Bir taraf kaybederken, diğer taraf hak etmeden kazanmaktadır. Şans faktörüne dayalı olan piyango, toto, loto, iddia, bahis, ganyan gibi tertip ve oyunlar kumar ve haramdır.” deniliyor.

Piyango, haramdır! Kesinlikle helal değildir! Bunları alanlar da, verenler de hayır görmez!

...

Piyango çekilişi, bir umut tacirliğidir. Bu, zulümdür. Asıl acı olan yanı, umut tacirliğini devlet yaptırıyor olmasıdır. Bu kesinlikle doğru değildir!

Bu toplum, Milli Piyango bileti alarak hayal kurmanın acizliğine, devlet eliyle sürüklenmemelidir!

Bu haram, Müslümanlara, devlet eliyle sunulmamalıdır!

Bu haram, islam toplumunda hâlâ devlet eliyle sürdürülmemelidir!

...

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?