Dilipak, Sakarya'daki kenevir tarlasını ziyaret etti!

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Alancuma’da bulunan 500 dönümlük arazideki kenevir tarlalarını yerinde gezdi ve "Daha sağlıklı bir çevre ve toprak için iyi bir başlangıç olur, diye ümit ediyorum." ifadelerini kullandı.

Dilipak, Sakarya'daki kenevir tarlasını ziyaret etti!

Usta yazar Abdurrahman Dilipak Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Alancuma'da bulunan kenevir tarlalarını gezdi.

HER EVE KENEVİR

Dilipak, "Mükemmel bir oksijen kaynağı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi daha önce çöplük olan bu bölgeyi taşıma toprakla bu hale getirmiş. Kanserleşen toprağı ıslah ediyor. Çok ciddi bir oksijen fabrikası burası. Çevredeki hayvanların için de faydalı... Diğer belediyelerimize de örnek olur. Daha sağlıklı bir çevre ve toprak için iyi bir başlangıç olur, diye ümit ediyorum." dedi. Kolonyanın kenevirden daha zararlı olduğunu söyleyen Dilipak, "Kenevir bedava, her eve bahçeye, balkona oksijen, bitki hayvan herkes için" ifadeleri ile gündem olmuştu.

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR ETTİ

Akit TV'de yayınlanan Derin Gerçekler'de program sunucusu Bülent Deniz'le birlikte sıklıkla kenevir konusunu gündeme getiren Dilipak, dikkatleri üzerine çekmişti. Dilipak, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ekmiş olduğu kenevirleri ziyaret ederek youtube kanalından paylaştı. Her fırsatta kenevirin yararlarını anlatan Dilipak, kenevire vermiş olduğu destek içinde Büyükşehir'e teşekkür etti.

EKREM YÜCE'DEN MESAJ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de Dilipak'ın bu ziyaretini sosyal medyada bu işin piri Dilipak olduğunu ifade ederek şehir dışında olduğunu yoksa tarlayı beraber gezeceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
tugo
tugo - 2 hafta Önce

...Aldous Huxley'in 'Cesur Yeni Dünya' romanı gözümün önünde canlandı. Herkese soma, herkes somayla mutlu...

SIRADAKİ HABER

banner5