banner30

banner29

Dizi oyuncusu Barış Atay'a Savcı Sayan'dan ders niteliğinde cevap

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın, kentteki işçileri ziyaretine ilişkin Twitter paylaşımına Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay'dan cevap gelince Sayan'den ders niteliğinde bir cevap geldi.

Gündem 09.07.2019, 22:47
Dizi oyuncusu Barış Atay'a Savcı Sayan'dan ders niteliğinde cevap

Dünyaca ünlü markalara Ağrı'daki dikim evlerinde üretim yapıldığına dikkati çeken Sayan, "Avrupalı kadınlar Ağrı’da yoksul mahallelerde oturan kızların diktikleri elbiseleri giyiyorlar. Nereden nereye..." ifadesini kullandı.

Sayan'ın bu paylaşımı büyük beğeni toplarken Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay'ın 'emek' üzerinden yapmaya çalıştığı sömürü ise tepki gördü. Atay'a yanıt veren Savcı Sayan'ın "Yol yapmayalım, fabrika yapmayalım, Kürtler metropollere göç etsin, merdiven altı üretim yerlerinde gündelikçi olsun. Sen de 'solculuk' adına onların duygularını sömür" sözleri binlerce paylaşım aldı.


Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay, Sayan'ın bu paylaşımının ardından sosyal medyada daha önce de sıklıkla başvurduğu şekilde 'emek sömürüsü' üzerinden 'sosyal medya sömürüsü' yaptı.

Atay, Sayan'a verdiği yanıtta "Halk sömürülüyor diye zevkten dört köşe olmuş" ifadesini kullanınca Başkan Sayan yeniden bir paylaşımda bulundu.


SAYAN'DAN BİR CEVAP DAHA!

Sayan, Atay'a "Yol yapmayalım, fabrika yapmayalım, Kürtler metropollere göç etsin, merdiven altı üretim yerlerinde gündelikçi olsun. Sen de 'solculuk' adına onların duygularını sömür. Ya da ellerine Keleş alıp dağa çıksınlar sen de sırtlarında maaş al Cihangir de rakı balığa boğul. Edi Bese! Kurmi" diye yanıt verdi.


Bu mesajın ardından iki isim arasındaki tartışma Twitter'da bir anda gündem oldu.

Atay, "Sen dönek olduğun için takiyye yapıyorsundur" sözleriyle Savcı Sayan'ı hedef alınca Savcı Sayan, şöyle bir tweetle yanıt verdi:

"Arka sıralarda iken Atatürk’ü övdün. Sonra Kandili övüp Kürt oyları ile HDP’de maaşı garantiledin.Onlarıda satıp TİP’e geçtin. Bide bana dönek diyor Twitter “devrimcisi” instagram ahlaksızı. Ben Selehattin Eyubi’nin torunuyum. Halkımı ezdirmem. Çalışma şartlarını öğren de gel."

Yorumlar (1)
Hdhdhdhd 1 yıl önce
Jehdhdhdhdhr
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?