banner30

banner29

Doktorlar odasının tek derdi 'Öcalan ve yandaşları' mı?

Türk Tabipleri Birliği, terörist başı Abdullah Öcalan için açlık grevi yapanlara verdiği desteğin ardından şimdi de açlık grevinin bittiğini duyurdu.

Gündem 26.05.2019, 17:15 26.05.2019, 21:03
Doktorlar odasının tek derdi 'Öcalan ve yandaşları' mı?

Bazı cezaevlerinde terör suçlarından tutuklu olanlar açlık grevi başlattı. Bu grevler sırasında Türk Tabipleri Birliği (TTB) çok sayıda bildiri yayınladı.

Türkiye'nin Afrin'de olmasından büyük rahatsızlık duymasıyla tepki çeken TTB, açlık grevindekilerin de yanında oldu.

Terörist başı Abdullah Öcalan'ın çağrısıyla açlık grevleri bugün sona erdi. Bu karar açıklanır açıklanmaz TTB bir kılavuz yayınladı.

ÖZET ALGORİTMA

"Açlık grevi sonlandıktan sonra beslenme ve tedavi için özet algoritma" başlıklı kılavuzda açlık grevini sonlandıranların metne uygun hareket etmesi istendi.

Yapılan açıklamada, "Açlık grevi yapanların kaybettikleri besinlerin yerine konması ve normal beslemeye geçiş belli kuralları gerektirmektedir. Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından uzun süre aç kalanlara yaklaşım ve yeniden beslenmeye geçişin gerektirdiği özellikleri içeren algoritma gerekli hazırlıkların yapılması için Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Cezaevi Müdürlükleri ve İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilmiş ve tabip odaları aracılığı ile hekimlere iletilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?