Erdoğan, Trump'ın mektubunu yırtıp çöpe attı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Suriye’deki harekattan hemen önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yazdığı iddia edilen mektup büyük tartışmaya yol açtı. Mektubun üslubu siyasi nezaketten çok uzak kalırken, Erdoğan'ın mektubu çöpe attığı ortaya çıktı!

Erdoğan, Trump'ın mektubunu yırtıp çöpe attı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakü ziyaretine eşlik eden gazeteciler arasında yer alan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'dan önemli paylaşımlar geldi.

Sosyal medya hesabından, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı ve tepki toplayan mektupla ilgili dikkat çeken açıklamalar yapan Ahmet Hakan, "Üst düzey bir devlet görevlisi" ile yaptığı görüşmede edindiği izlenimleri aktardı.

Söz konusu mektupla ilgili bilgiler paylaşan Ahmet Hakan, "Mektup 9 Ekim'de yazıldı. Erdoğan tarafından arabuluculuk teklifi reddedilerek çöpe atıldı. Bu mektuba verilmiş en net cevap 9 Ekim tarihinde saat 16:00’da verilmiş olan cevaptır. Bu cevap Barış Pınarı Harekâtı'dır." ifadelerini kullandı.

Hürriyet yazarı Hakan paylaşımlarına şöyle devam etti;

"Trump bu tarzla (teröristlerle arabuluculuk teklifi gibi adımlarla) Erdoğan’a bir şey yaptıramayacağını görmüş olmalı. Trump bugün artık 'PKK DEAŞ’tan da kötü' noktasına gelmiştir.

Erdoğan kendi pozisyonunu değiştirmeden diğer aktörleri kendi pozisyonuna yaklaştırmaya devam ediyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Pence’in de Erdoğan’a YPG ile görüşme teklif etmesi beklenemez.

Teklif etse de Erdoğan bunu da kesin bir dille reddedip Pence’i eli boş gönderir. Bu ABD’nin işine gelecek bir durum olmayacaktır. ABD bunun farkında olmalıdır. Ayrıca bu mektuba karşı gereken cevap misliyle verilmiştir.

Açık ve net olarak söylemek gerekirse Erdoğan kararlı duruşu ile ülkesinin ve bölge halklarının çıkarlarını koruma noktasında oldukça başarılı bir siyaset yürütüyor.

Az önce görüştüğüm üst düzey bir devlet görevlisinin “mektup olayı” ile ilgili yaptığı açıklama böyle…"

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5