banner29

Gri listedeki terörist 'Çekdar' öldürüldü!

Adıyaman’da etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin İçişleri Bakanlığı'nın terörden arananlar listesinde gri listede 300 bin TL ödülle yer alan Çekdar Bezar kod adlı Özcan Bektaş olduğu belirlendi.

Gündem 19.10.2019, 20:15
Gri listedeki terörist 'Çekdar' öldürüldü!

Adıyaman merkeze bağlı Akçay köyü kırsalında sabaha karşı yürütülen operasyonda 2 terörist ölü olarak ele geçirilmişti.

Öldürülen PKK’lı iki teröristten birinin terörden arananlar listesinde gri listede bulunan Çekdar Bezar kod adlı Özcan Bektaş olduğu belirlendi.

16 Ağustos 2018 tarihinde askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle askerlerin şehit olduğu terör eylemini gerçekleştiren 4 kişilik terörist gurubundan Yusuf Tunç ile Murat Özdemir daha önce operasyonlarda öldürülmüş, Bezar Komagene kod adlı Zeynal Alakuş ve Çekdar Bezar kod adlı Özcan Bektaş ise kaçmayı başarmıştı.

26 Temmuz 2019 tarihinde ise Adıyaman’ın Sincik ilçesinde polis ekibine silahlı saldırıda bulunmuş ve polis memuru Taha Uluçay bu saldırıda şehit olmuştu.

Her iki terör eyleminde yer aldığı tespit edilen terörist Özcan Bektaş, yapılan operasyon ile öldürüldü. Öldürülen teröristlerin cenazeleri Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna getirildi.

Diğer terörist kimliğinin netleşmesi için Malatya Adil Tıp Kurumuna gönderildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?