banner29

HÜDAPAR’dan çağrı: Ahmet Dede’yi bırakın!

HÜDAPAR Malatya İl Başkanı Mehmet İlker Dönmezer, Sivas provokasyonundan sonra 27 yıldır suçsuz yere cezaevinde yatan Ahmet Turan Kılıç’ın serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Gündem 18.01.2020, 12:50
HÜDAPAR’dan çağrı: Ahmet Dede’yi bırakın!

HÜDAPAR Malatya İl Başkanı Mehmet İlker Dönmezer, Sivas olayları mağdurlarından 86 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç’ın 27 yıldır haksız yere cezaevinde tutulduğuna dikkat çekerek serbest bırakılması gerektiğini söyledi. HÜDA PAR Malatya İl Başkanı Mehmet İlker Dönmezer, 2 Temmuz 1993 tarihinde yaşanan Sivas provokasyonundan sonra düzmece delilerle yargılandığı mahkeme tarafından müebbet hapis cezasına çarptırılan ve 27 yıldır suçsuz yere cezaevinde yatan Ahmet Turan Kılıç’ın ailesini, Sivas’taki evinde ziyaret etti. Dönmezer, ziyaret sırasında oğlu Necdet Kılıç, damadı Naci Yıldız ve torunu Ömer Yıldız’dan, Ahmet Turan Kılıç hakkında bilgi aldı.

Haksız yere cezaevinde

Doğru Haber Gazetesi’nde yer alan habere göre, Sivas mazlumunun serbest bırakılmasını isteyen İlker, önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet dedenin haksız yere cezaevinde tutulduğuna işaret eden İlker, “Ahmet amca, bir ömür denilebilecek bir süreyi, haksız bir şekilde cezaevinde geçiren mazlum bir amcamız. Ailesiyle görüşerek buna yakinen şahit olduk. 8 doktor tarafından onaylanan ‘Cezaevinde yatamaz’ raporu var. Çünkü bu insan bakıma muhtaçtır. Bunun hâlâ içeri de tutulmasına isim koyamıyoruz. Bu konuda hakkı gasp edilmiş Ahmet amcamızın hakkının iade edilmesi gerekir. Hayatı çalınan bir insanın, geri kalan hayatının iade edilmesini istiyoruz.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?