banner29

İmamoğlu bir sözünü daha yuttu! Boş CV ile müdür yaptı...

Seçildiği günden bu yana skandallarıyla ve tatilleriyle gündemden düşmeyen CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi'nde organizasyon ihalelerini verdiği Serdal Taşkın'ı Genel Müdür olarak atadığı Kültür A.Ş.'ye Kültürel Etkinlikler Müdürü olarak TÜSİAD'ın eski Başkanı Ümit Boyner'in önceki evliliğinden olan oğlu Mithat Sinan Bolak'ı atadı.

Gündem 15.03.2020, 17:26 15.03.2020, 18:01
İmamoğlu bir sözünü daha yuttu! Boş CV ile müdür yaptı...

Seçimlerden önce her fırsatta "liyakat" nutukları atan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, koltuğa oturduktan sonra verdiği vaatlerle birlikte liyakat sözünü de unuttu. Beylikdüzü'nde ihale verdiği müteahhidi Kültür AŞ Genel Müdürü, emekli albayı İtfaiye Daire Başkanı yapan İmamoğlu, şimdi de TÜSİAD eski başkanı Ümit Boyner'in oğlu Mithat Sinan Bolak'ı Etkinlikler Müdürü yaptı.

Atama, İBB İnsan Kaynakları birimi tarafından belediye personeline kurumsal e-posta yoluyla duyuruldu. Kültür A.Ş.'ye bağlı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü'nün görev kapsamında, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı farklı ilçelerdeki 20 kültür merkezinin yönetimi ve burada yapılacak sinema, tiyatro, konser, sergi, toplantı ve paneller gibi bütün kültürel etkinlikler giriyor.

Lüks yaşamı seviyor

Sinan Bolak, TÜSİAD eski Başkanı Ümit Boyner'in ünlü işadamı Cem Boyner'le evlenmeden önceki eşi Doğan Bolak'tan olan oğlu. Dedesi ise ünlü işadamı ve eski CHP Balıkesir milletvekili Aydın Bolak. Sinan Bolak, New York Üniversitesi'nde siyaset bilimi okudu, yaz tatillerinde CHP İstanbul İl Örgütü'nde staj yaptı. Mesleki kariyeri bulunmayan Bolak'ın adı daha çok sosyal medyada magazin konularında geçiyor. Bolak'ın sosyal medyada paylaştığı özel uçak kokpitinde, lüks restoranlarda ve ilginç kostümlerle çektiği fotoğraflar dikkat çekiyor.

İtfaiyeye "albay" atamıştı

İmamoğlu, İtfaiye Daire Başkanlığı'na da 20 yıllık itfaiyecinin yerine 2010'da albay rütbesinden emekli olan, 2017'de CHP Bayrampaşa İlçe Başkanlığı'na getirilen, askerlik dışında İngiliz Dili ve Edebiyatı doktorası yapan Remzi Albayrak'ı atamıştı. Bu atama 'liyakat' tartışmalarını da beraberinde getirmişti.

68 yöneticiye özel sağlık sigortası

Seçim kampanyasında, geliri, yoksulluk sınırı altında kalan işsizlerin Genel Sağlık Sigortası Katılım Payı'nı İBB bütçesinden ödeyeceği vaadini veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk icraatına, İBB'nin üst düzey yöneticilerini özel sigorta kapsamına alarak başlamayı tercih etti. 68'i personel, 60'ı eşleri, 113'ü de çocuk olmak üzere 241 kişinin faydalanacağı Özel Sağlık Sigortası'nın bedeli ise İstanbullunun cebinden çıkacak. Her alanda tasarruf politikası uygulayacağını ileri süren CHP'li İmamoğlu'nun sözlerinin havada kaldığı, 10 Eylül 2019 tarihinde yapılacak 299466'nolu ihalenin detaylarında ortaya çıktı. Bedava süt, ücretsiz ulaşım, bedava ekmek ve damacana su gibi vaatlerini unutan İmamoğlu'nun bu adımı tartışma yarattı.

Kanserli hastanın yardımı kesildi

Hizmet araçları ile şov yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçen dönemde belediyenin engelli, kanser hastası ve muhtaçlara 3 ayda bir verdiği yardımı kesti. Avcılar'da yaşayan kanser hastası K.K. AK Parti döneminde İBB'nin engelliler, yaşlılar bakıma muhtaç ve maddi durumu iyi olmayan kişilere 3 ayda bir verilen yardımı almak için kaymakamlığa gitti. 3 ayda bir 400 TL'lik yardım alan K.K. görevlinin 'Belediye tarafından yardımınız kesildi. Ödeme yapamıyoruz' yanıtı alınca yıkıldı. İBB'nin İmamoğlu yönetimine geçmesinin ardından 'israf' adı altında hizmet araçlarının çekilmesinin yanı sıra sosyal yardımlara da neşter vurduğu öğrenildi. Birçok yardıma muhtaç kişi yapılan gıda ve nakti yardımların kesilmesi durumunda mağdur oldu.

Kaynak:Akit

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Türk Halkın İnsanları İşsiz Olur Olsun Ne İşim Var Düşmenlere Mühtaç Olur Olsun Ne İşim Var Ben Ekrabalarım HDP ÇEBHE İYİ PARTİ GELEÇEK PARTİ DEVA PARTİSİ Paramız Olsun Türk Halkın İnsanları Aç Olur Olsun Ne İşim Var İmamoğlu Türk Halkın İnsanların Belediyenin Kapısında İşsiz Saklayıp İnsanlar Üçün Zor Çebhe Ekonimi İyi Deyil Söyleyir Ekonimi Para Sizde İllerdi Türk Lideri MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN Mirasın Kulanırsınız İndide Belediyelerin Paraların Kulanırsınız Çok Karip İnsanları Uyudup Yapdığınızı Yapırsınız Azeride Yaşasağda Gerçek OSMANLI TÜRK Bizlerik Türk Halkın İnsanları Üçün Üzülürük Bektiyar Vahabzade Güzel Söyleyip BİZDE TÜRKÜZ KOLAY GELMEYİZ DİZE AZ DÜŞMEN DÖKMEDİĞ BİZDE DENİZE AZERİLER DEMEK HAKARET BİZE AZERİ DEĞİLİZ TÜRKOĞLU TÜRKÜZ İmamoğlu Hayatın Çoçuğların Düşünür İşsiz İnsanları Düşünmür Bir İnsan Beş Yerden Ekmek Yeyir Engeli İnsanlar Belediye Kapısında Para Üçün El Açır HZ.MUHEMMED (S.A) Ekmeksiz İnsanlara Yardım Edene Çennetin Kapısı Açığ
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?