Irkçı başkan Tanju Özcan'a Bolu Valisi'nden tokat gibi cevap!

Bolu Valisi Ahmet Ümit, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen CHP'li Tanju Özcan'ın Suriyelilere yönelik ırkçı açıklamalarına cevap verdi.

Irkçı başkan Tanju Özcan'a Bolu Valisi'nden tokat gibi cevap!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Suriyelilere yönelik ırkçı açıklamalarına tepkiler büyüyor. Bolu Valisi Ahmet Ümit, Özcan'ın açıklamalarına ilişkin, "Tanju Özcan'a Suriyelilere yapılan yardımın ülke bütçesinden yapılmadığını söyledim ve buradan da tekrarlıyorum" dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, A Haber'de katıldığı bir programda,  CHP'li Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın 'İlimizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere ayni ve nakdi yardım yapılmaması' talimatını değerlendirdi. Ümit yaptığı açıklamada, "Suriyelilere yönelik yapılan yardımlar ülke bütçesinden yapılmıyor. Yani burada eski belediye başkanını itham etmek yanlış. Bu kaynak uluslararası fonlardan sağlanıyor. Bu kendisine buluştuğumuzda söyledim" dedi.

Skandal talimat

Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, aday gösterildiği CHP'den Bolu Belediye Başkanlığı'na seçilip, mazbatasını alarak, göreve başlayan Tanju Özcan, kampanya dönemindeki vaatlerinden olan 'Bolu Belediyesi'nden yabancı uyruklulara ayni ve nakdi yardım yapılmaması' talimatını verdi. İlk resmi yazısını Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne gönderen Başkan Özcan, talimatında şunları kaydetti:

Ülkemizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay'ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 'Sosyal Uyum Yardımı' adı altında yardım yapılmaktadır. Bu nedenle, ilimizde yaşamakta olan herhangi bir yabancı uyruklu kişiye Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden ayni ve nakdi yapılmaması hususunda, gereğini rica ederim.

Kur'an'a el basarak göreve başlamıştı

Bolu'da Belediye Başkanlığına seçilen Tanju Özcan, devir teslim töreninde Kur'an-ı Kerim'i öpüp görevine başlamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5