banner29

İstanbul'da Koronavirüs şüphesi olan hastayı taşıyan ambulans ekibine saldıran kişiler hakkında karar çıktı

İstanbul'da gece saatlerinde Koronavirüs şüphesi olan hastayı hastaneye sevk etmek üzere yola çıkan ambulans, kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı. İki saldırgan tutuklandı.

Gündem 29.03.2020, 19:34 29.03.2020, 19:43
İstanbul'da Koronavirüs şüphesi olan hastayı taşıyan ambulans ekibine saldıran kişiler hakkında karar çıktı

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'da gece saatlerinde Koronavirüs şüphesi olan bir hastayı alan ambulansın önü bir kişi tarafından kesildi. 112 çalışanlarına, "Hasta kim? Korona mı? Ne olmuş? Anlatsana" diye sorular soran şüpheli cevap alamayınca ambulansı yumrukladı. Yaşanılanlar üzerine hastayı alarak olay yerinden hızla uzaklaşan 112 ekibinin önü bir süre sonra aynı saldırgan tarafından araç ile kesildi.

Saldırgan eline aldığı kaldırım taşıyla ambulansın camlarını kırdı. 112 ekibi en yakın polis merkezine giderek saldırgandan şikayetçi oldu. Hasta ise bir başka ambulansa alınarak hastaneye sevk edildi.

Yaşananları sağlık görevlisi Büşra Kayalı Durmaz sosyal medya hesabından paylaştı. Yaşanan anları aktaran Durmaz, saldıranın kimliğinin tespit edildiğini belirterek, kendilerinin durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Öte yandan Büşra Kayalı Durmaz'ı gece saat 03.40'ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Durmaz, "Gece saat 03.40'ta telefon çalar ve arayan Sağlık Bakanıdır. Biz böyle güçlü bir aileyiz. Gecenin bu saatinde arayan bakanımıza teşekkür ederiz. Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?