banner30

banner29

Japonya'da koronavirüs bilançosu ağırlaşıyor!

4 kişinin daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği Japonya'da salgının bilançosu artarken vaka sayısının da 4 bine yaklaştığı bildirildi.

Gündem 04.04.2020, 11:14
Japonya'da koronavirüs bilançosu ağırlaşıyor!

Japonya’da 4 kişinin daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetmesiyle ülkedeki ölü sayısı 88'e yükseldi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan öldürücü korona virüsü Japonya’da 4 kişinin daha hayatını kaybetmesine neden oldu. Japonya Sağlık Bakanlığı ve yerel hükümetlerin verilerine, son gelişmeler ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısını 88'e çıkardı. Daha önce karantinaya alınan Diamond Princess adlı geminin yolcuları arasından hayatını kaybeden 11 kişi dışında, Japonya'nın farklı eyaletlerinden 77 ölüm vakası bildirildi.

Vaka sayısı 4 bine yaklaştı

Ülke genelinde şimdiye dek tespit edilmiş toplam vaka sayısı ise 3 bin 854'e çıktı. Karantina gemisi Diamond Princess'in yolcu ve mürettebatından enfekte olan 712 kişi dışında, Japonya genelinde 3 bin 142 kişiye korona virüsünün bulaştığı bildirildi. 73 hastanın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, şimdiye kadar bin 133 kişinin iyileşerek tedavi gördükleri sağlık kurumlarından taburcu edildiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?