banner29

Kanal İstanbul milli bir projedir!

Gazeteci-yazar Mustafa Özer, Kanal İstanbul üzerinden yaşanan tartışmaları ele alarak tek tek değerlendirdiği yazısında 'Kanal İstanbul milli bir projedir!' vurgusunda bulundu.

Gündem 02.01.2020, 15:59
Kanal İstanbul milli bir projedir!

Habervakti yazarı Mustafa Özer, ''Kanal İstanbul milli bir projedir! Tüm diğer ‘’yaptırmayız’’ dedikleri halde yapılan projeler gibi…'' ifadelerini kullanarak muhalefeti eleştirdiği gibi Kanal İstanbul'un milli bir proje olduğunu vurguladı.

İşte Özer'in söz konusu yazısı:

Bilgi olmadan fikirlerin havada uçuşmasına alıştığımız için, sırf muhalefet yapmak adına her şeye karşı çıkan siyasi ve ideolojik fikirlerin temsilcilerini de daha fazla rezil olmasınlar diye bilgilendirmek bize düşüyor!

Gündem de Kanal İstanbul var.

Kanal'a karşı çıkanların ise gözlemlediğim kadarıyla Trakya hakkında en küçük bir fikri yok.

15 Temmuz hain darbe girişiminde Çorlu'daydım. Bir arkadaşım telefon açıp ‘’darbe mi oluyor?’’ diye sordu ve hemen bulunduğum yerden İstanbul'a doğru yola çıktım.

Daha henüz FETÖ'cü askerler Beylerbeyi'ndeydi.

İstanbul’a dönmek için sadece E5 ve E80 karayolu vardı.

Aldığım bilgiye göre her iki yolda güvenli değildi. Ancak her eski Trakyalının bildiği 3. alternatif yol eski Edirne asfaltıydı. Ve o yolu kullanarak tam 2 saat sonra Hasdal Kışlası’nın önündeydim.

Şuraya getireceğim.

''Kanal olursa askeri güvenliğimiz tehlike altında olur, İstanbul’dan yardım gitmez'' diye bir algı var.

Öncelikle şunu belirteyim, Trakya’daki kara birliklerimiz olası bir savaş durumunda hiç bir yardım almadan bırakın savunmada kalmayı hazır başlamışken Yunanistan’ı alır, sınırımızı İtalya'ya genişletir.

Zaten öyle bir durum şimdi olursa İstanbul’da yerinden kıpırdayamıyorsun. Askeri personelin sevk edilebileceği Tankın hızlı hareket edebileceği 2 adet yolun var.

E5 ve E80’nin, savaş durumunda bir işe yaramayacaklarını 15 Temmuz’da bizzat tecrübe ettim.

(TV'lerde askeri strateji uzmanı kesilen gazeteciler askerliklerini Mehmetçik değilde Mehmet bey olarak yaptıkları için bu işleri bilmezler. Bunlarında bir değeri yoktur.)

Kanal üzerine kurulacak ulaşım hatları düşünülenin aksine büyük destek olacaktır.

Böylece bu iddianın bir değeri yoktur.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?