banner30

banner29

Kıbrıslı isimden skandal çıkış: 'Türkiye, Kıbrıs'ta kansız soykırım uyguluyor'

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, katıldığı bir radyo programında Türkiye'nin Kıbrıs'ı işgal ettiğini ve soykırım uyguladığını öne sürdü.

Gündem 20.11.2019, 11:49 20.11.2019, 16:21

Türkiye düşmanlığı ve Rumlarla yaptığı işbirliğiyle tanınan KTÖS genel sekreteri Şener Elcil, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'yi hedef aldı. Asılsız iddialarda bulunan Elcil'e Kıbrıslılardan tepki gecikmedi.

TÜRKİYE KANSIZ BİR SOYKIRIM UYGULUYOR

Türklerin faşist ve istilacı olduğunu belirten Elcil, "Kıbrıs Türkiye'nin işgalinde olan ve istila edilmiş bir yerdir. Bu yerde de Türkiye kansız bir soykırım uyguluyor. Buradaki demografik yapıyı değiştirmeye çalışıyorlar. Bunu başardılar da. Önceden görüşmeleri Kıbrıslı Türkler yapıyordu. Şimdi kapalı kapılar ardından Türkiye görüşmeleri yürütüyor. Dolayısıyla burası Türkiye'nin işgali altında ve burayı Türkiye yönetiyor. Türkiye'de ne var şimdi? Müslüman Kardeşler var. Bunlar AKP'dir, Erdoğan'dır. Bunlar kendileri ideoloji çerçevesinde iktidarı ele alarak, İslam birliği oluşturup, Osmanlı'da olduğu gibi Sunni halife birliği kurmayı amaçlıyorlar." sözleriyle skandal bir açıklamaya imza attı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?