banner30

banner29

Kılıçdaroğlu: Erken seçime iki kişi karar verir...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı çıktığı tüm seçimleri kaybeden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim çağrısını tekrarladı.

Gündem 26.05.2020, 12:37
Kılıçdaroğlu: Erken seçime iki kişi karar verir...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı çıktığı tüm seçimlerde hezimete uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim çağrısını yineledi.

Kılıçdaroğlu, FOX TV'de 'İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat' programının konuğu oldu.

24 Haziran 2018 yılında yapılan seçimlerde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin dahi yaşanılan hezimetlere dayanamayarak "Çıkmışsın yenmiş, yenmiş de yenmiş" sözleriyle tepki gösterdiği Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim çağrısını tekrarladı.

"Seçim bildirgemiz dahil olmak üzere seçime hazırız. Biz alanlardayız zaten. Her şeyimiz hazır" iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kuıllandı:

"Seçime gidip gitmeyeceğimize iki kişi karar verir. Birincisi Erdoğan'dır ikincisi Bahçeli'dir. Parlamento AKP, MHP ve Erdoğan'ın vesayeti altındadır"

Siyasal bir krizi tetikleme çabasından öteye gitmeyen Kılıçdaroğlu'nun bu çağrısı "Yenilen pehlivan güreşe doymaz" yorumlarına neden oldu.

Yorumlar (1)
Anonim 12 ay önce
Çok Karip Erdoğanda Aliyeve Benzedi Koltuğu Kimseye Vermek İstemir Erdoğan Koltuğu Damadına Vereçek Sonrada Toruna Vereçek Sarayı Kimseye Verme Çebhe Otur Oturduğun Yerde Erdoğan Koltuğu Kendi Mirası Sanır
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?