banner30

banner29

Kullanıcılar dikkat! Whatsapp'tan koronavirüs kısıtlaması...

Koronavirüs salgını sonrasında artan internet trafiğine karşı WhatsApp'tan ilk kısıtlama geldi.

Gündem 30.03.2020, 13:20
Kullanıcılar dikkat! Whatsapp'tan koronavirüs kısıtlaması...

Uygulamanın 'Durum' kısmına eklenen videolar artık 15 saniye ile sınırlı tutulacak. Uygulama şimdilik bir ülkede yapılıyor.

İlk olarak Çin’de görülen, bugün 160’ın üzerinde ülkeye sıçrayan koronavirüs salgını (COVID-19) şirketlerin operasyonlarını da etkiliyor.

Salgın ile birlikte dünya genelinde on milyonlarca insanın evlere kapanması sonrası artan trafik ile baş edemeyen şirketler çareyi kaliteyi düşürmekte buluyor. Salgın sonrası ortaya çıkan bu duruma karşı adım atan şirketler kervanına WhatsApp da katıldı.

 Times’ta yer alan habere göre, Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp sunucularda oluşan yoğunluğu azaltmak için 15 saniyelik video sınırı getirdi.

Aynı habere göre, şu an için Hindistan'daki bazı kullanıcılar için geçerli olan bu kısıtlama ile birlikte, WhatsApp durumlarına en fazla 15 saniyelik videolar yüklenebiliyor.

Artan internet trafiğinin sunuculara olan baskısının artması durumunda söz konusu kısıtlamanın WhatsApp'ın hizmet verdiği 180'den fazla ülkede de kendisini gösterebileceği belirtiliyor.

Facebook ve bünyesinde bulunan Instagram geçtiğimiz hafta platformdaki videoların yayın kalitesini düşürme kararı almıştı.

Şirketten yapılan açıklamada bu durumun Avrupa’daki kullanıcıları kapsadığı ve geçici bir karar olduğu bilgisinin altı çizilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?