banner29

Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme talep etti

Türkiye Belediyeler Birliği’nden (TBB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Bakanlar Kurulu üyelerinin de katılımıyla, belediye başkanlarıyla toplantı yapması için girişimde bulunmasını talep etti.  

Gündem 30.04.2020, 22:53 30.04.2020, 22:59
Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme  talep etti

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, dün (29 Nisan) telekonferans ile bir araya gelerek Türkiye ve yerel yönetimler gündemini ele aldı. Toplantıya katılan belediye başkanları, Türkiye Belediyeler Birliği’nden (TBB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Bakanlar Kurulu üyelerinin de katılımıyla, belediye başkanlarıyla toplantı yapması için girişimde bulunmasını talep etti. 11 başkan, harekete geçmesi için taleplerini TBB’ye iletti. 

Toplantı sonrası yayımlanan açıklamada ise “Ülkemizin tüm emekçilerinin bayramını en içten duygularımızla kutluyoruz. Bir kez daha 1 Mayıs 1977’de Taksim’de hayatını kaybeden emekçilerimizi saygıyla anıyoruz” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile toplantı talebi ise açıklamada şu ifadelerle yer aldı : 

“İçinde önerilerimizin olduğu bir hazırlığı, TBB’ye iletme kararı verdik. Bu kararları, bugün TBB’ye ulaştırmış olacağız. Bu çerçevede, TBB’nin girişiminde, oluşturulacak bir gündemde, Sayın Cumhurbaşkanımız’la, Bakanlar Kurulumuz’un da katılım sağladığı bir toplantının yapılmasını önermekteyiz. Türkiye’nin, yerel yönetimler açısından mevcut pandemi salgını ile mücadele temelindeki durumunun gelecekteki yerel yönetim hizmetlerinin ve bunların ekonomik etkilerinin konuşulacağı bu toplantının, hızla gerçekleşmesi amacıyla önerimizi TBB’ye ilettiğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”

Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın imzaları bulunuyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?