banner29

'Maske dayatmasının arkasından McKinsey çıktı'

Herkes için Maske Hareketi'nin kahramanı Jeremy Howard'ın McKinsey&Company'de çalıştığı ortaya çıktı.

Gündem 06.07.2020, 21:46 06.07.2020, 22:03
'Maske dayatmasının arkasından McKinsey çıktı'

5gvirusnews.com'da yer alan habere göre, Herkes için Maske Harelketi'nin kahramanı Jeremy Howard (13Kasım1973). Kendisi kariyerine McKinsey&Company ve AT Kearney de başlamış, Avustralyalı bir veri bilimcisi ve girişimci, aynı zamanda Dünya Ekonomik Forumu'nun Global AI Council üyesi.

Kahramanımız Mart ortasında bir grup araştırmacı ve bilim insanı [1] ile birlikte, Masks4All / Herkes İçin Maske isimli bir hareket başlattı. Birlikte https://masks4all.co/ uzantılı web sitesini kurdular.  O gün için gayretleri ile sadece  10 ülkede takılan maske, bugün 100’dan fazla ülkeye yayıldı. Tüm medya gücünü de arkasına alarak maske takmanın zorunluluğu konusunda, kendi kontrolünde oluşan bilimsel kanıtlar ile insanların ve hükümetler nezdinde hareket başlattı. Masks4All hazırladığı videolar ile sözde COVID-19'u yavaşlatmak için, ilk önce insanlara ev yapımı maskelerin nasıl yapılacağını gösterdi.

MASKE NASIL YAYGINLAŞTI?

Jeremy Howard  ve ekibi Mart ayının sonunda hazırladıkları videolarda ve basında  bu bilgileri yoğun olarak paylaştı. Hükümet liderlerini ve halkı sosyal medya aracılığı ile Masks4All kullanmaya çağırdı.

 Masks4all/Herkes İçin Maske Hareketi’nin mesajları, bir anda kendi ifadelerine göre,   “viral hale geldi” ve tüm dünyada yüz binlerce insana ulaştılar. Ne idüğü belirsiz bilim adamları ile yaydıkları mesajlar, hayal edebileceklerinden çok daha büyük ölçekte harekete geçti.

Jeremy Howard’ın etkin propagandasına boyun eğdi. Böylelikle maske takma projesi, küresel haber ajansları tarafından  tekrar tekrar ele alındı ​​ve sonuç olarak, birçok sağlık ve hükümet lideri ne yazık ki Jeremy Howard’ın etkin propagandasına boyun eğdi.   

31 Mart 2020 tarihinde hazırlanan vidolar ve 28 Mart 2020 Cumartesi günü Washington Post'da makalenin yayınlanması ile maske takma aşırı derecede virala gitti ve hikaye neredeyse anında dünyanın hemen hemen her medya şirketi tarafından yakalandı ve haber yapılarak, bir anda bütün dünyaya yayıldı.

Şimdi gerçek bilim insanlarının, “maske takmayın, kanser yapar ve öldürür” uyarılarına rağmen, bütün dünya maske takıyor. Kimin sayesinde, Masks4all’in kurucusu McKinsey’nin yönetim danışmanı ve veri bilimcisi Jeremy Howard sayesinde.

Yorumlar (3)
sevda38 11 ay önce
İyide van mınut diye rest çekmiştik israile neden buna boyun egdik bu oyuna geldik acaba.!!?
ALİ saltık 11 ay önce
Bu tiyatro da 100 den fazla devlet bürokratlar, güvenlik ve medya rol alıyor.
Kandıran yok. Elbirliği, iş Bölümü var.
tarık 11 ay önce
polislere ve görevlilere bakıyorum. kimse takmıyor halktan başka. kanunlar sineklere işler eşşek arıları deler geçer
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?