banner30

banner29

Milletvekili Akgül'ün sorduğu soru Erdoğan'ı sinirlendirdi!

Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski AK Parti milletvekilleriyle gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı konuşmada eski Diyarbakır milletvekili Aziz Akgül’ün ‘Esad ile görüşelim’ teklifine sert bir şekilde yanıt verdiğini aktardı.

Gündem 02.03.2020, 09:35 02.03.2020, 10:32
Milletvekili Akgül'ün sorduğu soru Erdoğan'ı sinirlendirdi!

Suriye’nin İdlib kentinde Rusya destekli Esed rejiminin gerçekleştirdiği saldırıda 34 askerimizin şehit olmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski AK Parti milletvekilleriyle  bir araya gelmişti.

"Bu Kılıçdaroğlu ağzı"

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında kritik toplantıda yaşanan bir gelişmeyi aktardı. Selvi’nin aktardığına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Diyarbakır milletvekili Aziz Akgül’ün “Şam yönetimiyle görüşülse daha iyi olmaz mı?” sorusuna kızarak “Bu Kılıçdaroğlu ağzı. Zaten bunu Bay Kemal de söylüyor” şeklinde sert bir cevap verdi.

İşte Selvi’nin yazısından o bölüm;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski AK Parti milletvekilleriyle toplantıda yaptığı konuşmada iki önemli mesaj verdi.

“Bugün Kamışlı’da, Resulayn’da, Tel Abyad’da, Aynel Arap’ta, Cerablus’ta, Münbiç’te, El Bab’da, İdlib’de vermediğimiz savaşı, Allah göstermesin, yarın Şırnak’ta, Mardin’de, Şanlıurfa’da, Gaziantep’te, Hatay’da vermek zorunda kalırız. Senaryonun asıl hedefi Suriye değil, Türkiye’dir.”

Erdoğan konuşmasını tamamladıktan sonra eski Diyarbakır milletvekili Aziz Akgül söz alıyor, uzun bir konuşma yapıyor. Bölge insanı olarak, bölgenin şartlarını çok iyi bildiğini söylüyor. “Şam yönetimiyle görüşülse daha iyi olmaz mı?” diyor. O ana kadar dikkatle dinleyen Erdoğan’ın bir anda hışımla Akgül’e dönerek “Bu Kılıçdaroğlu ağzı. Zaten bunu Bay Kemal de söylüyor” dediği söyleniyor.

Akit

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?