banner29

Mustafa İslamoğlu'ndan İstanbul Sözleşmesi'ne destek!

Kadının beyanı esastır, Tomlumsal cinsiyet eşitliği gibi toplumun ve ailenin kuyusunu kazan uygulamaları barındıran İstanbul Sözleşmesi'ne Mustafa İslamoğlu'ndan destek açıklaması geldi.

Gündem 27.07.2020, 09:43 27.07.2020, 11:26
Mustafa İslamoğlu'ndan İstanbul Sözleşmesi'ne destek!

Mustafa İslamoğlu, tartışmalara sebep olan İstanbul Sözleşmesi'ne sahip çıktı. İslamoğlu, sözleşmeye karşı çıkanları cehaletle suçladı ve "Onlar kadını dövememeye, köleleştirip öldürememeye karşılar" ifadelerini kullandı. İslamoğlu'nun sözleşmeyi savunması onu takip edenler tarafından tepki ile karşılandı.

Geçen ay Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, ''İstanbul Sözleşmesi'nin imzalanması bir hata idi. Nasıl dahil olduysak geri de aynı usulle çıkarız" diyerek sözleşmenin iptal edileceğini ifade etmişti.

Konuyla alakalı Twitter hesabında paylaşımda bulunan İslamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"İşin aslı, onlar İstanbul Sözleşmesi’ne karşı değiller. Onu okumadılar bile.
Gerçekte onlar kadının hakkını savunmasına, erkekle eşit ve insan gibi muamele görmesine karşılar. Dilediklerince ezip horlamamaya, sövüp dövememeye, köleleştirip öldürememeye karşılar."

Yorumlar (1)
İsmail 4 ay önce
Mustafa hocama sorum şu konuşmalarında hep müslüman camiyayı bana göre sert bir şekilde eleştiriyorsunuz kedisini laik Kemalist ve değist kapitalist diğer din mensuplarını ve cumhuriyeti n ilk yıllarından bu güne kadar zaman kısmından söz ettiğini ya eleştirdiğini söylenemez bu metodunuz gülene benziyor ben yanıla bilirim bir bağınız varmı
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?