banner29

O isim etkilendiklerini duyurdu: "Türkiye ile bunu ortak yapmalıyız."

Ukrayna uçak firması Antonov'un Üst Yöneticisi Oleksandr Los, Türk uçak endüstrisinin AN-178 uçağının üretim sürecinde olması gerektiğinin altını çizdi.

Gündem 07.09.2020, 12:49 07.09.2020, 13:03
O isim etkilendiklerini duyurdu: "Türkiye ile bunu ortak yapmalıyız."

Ukrayna uçak firması Antonov'un Üst Yöneticisi Oleksandr Los, Türkiye hakkında açıklamalarda bulundu.

Ukrayna uçak firması Antonov'un Üst Yöneticisi Oleksandr Los, Türk uçak endüstrisinin AN-178 uçağının üretim sürecinde olmasını istediğini duyurdu.

Geçen hafta Türkiye'yi ziyaret ettiğini aktaran Los, "Ziyaretler benim için öğreticiydi. Türkiye'deki tersaneyi ziyaret ettik’ dedi. Los, Türkiye'nin yapmakta olduğu amfibi gemisini çok beğendiğini sözlerine ekledi.

Los, Türkiye'deki füze endüstrisi ve Baykar şirketini de ziyaret ettiklerini belirterek, "Buradaki ürün odaklı yaklaşımdan çok etkilendim’’ ifadelerini ekledi.

Türkiye ve Ukrayna arasında havacılık sektörü alanındaki ilişkiler 2013'te AN-158 için başlamıştı. Los, bu hatırlatmayı yaparak savunma alanında gelişen ilişkiler olduğuna dikkat çekti.

Türkiye'deki füze endüstrisinden etkilendiğini aktaran Los, ortak üretimlerin olması gerektiğini söyledi.

Los, "Türk meslektaşlarım ve arkadaşlarımla o günden beri yakın temas içindeyiz. Bu sayede artık en yüksek seviyedeki yöneticiler AN-178 ortak üretimi için potansiyel ortaklığı konuşabiliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Ziyarette Ukrayna’nın sadece askeri alanda değil, ticari ve ekonomi alanında da Türkiye ile iç içe olmak istediği bildirildi.

Rus ekipmanı kullanmadan ilk AN-178 uçağını Ukrayna'nın bağımsızlık gününden bir gün önce tamamladıklarını belirten Los, "2017'den beri şahsen Türkiye'deki ekipman firmalarını ziyaret ediyorum ve Türk polisine ve ordusuna gidecek olan AN-178'in özel parçalarının entegrasyonu için olanakları beraber değerlendiriyoruz. Bu nedenle Türk ekipmanı AN-178 için şarttır." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?