O ülkeden Erdoğan'a ödül!

Nijerya'da yayımlanan Muslim News Nigeria gazetesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 2019 yılı "Küresel Müslüman Kişilik Ödülü"nün verilmesini kararlaştırdı.

O ülkeden Erdoğan'a ödül!

Gazetenin editörü Raşid Ebubekir, 2019 yılı "Küresel Müslüman Kişilik Ödülü" sonuçlarını açıkladı.

''Tartışmasız etki ve gücü nedeniyle..."

Ebubekir, 2018 yılında da ödülün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verildiğini belirterek, "Hem İslam dünyasında hem de uluslararası camiada tartışmasız etkisi ve gücü nedeniyle bu sene de Erdoğan ilk sırada yer aldı." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman mazlumların yanında olduğuna dikkati çeken Ebubekir, "Erdoğan, Suriye, Myanmar, Keşmir ve Filistin konularında sesini her zaman yükseltti." dedi. 

Ebubekir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuala Lumpur Zirvesi'nde de Müslümanların birlik ve beraberliği için çabaladığını kaydetti.

İkincilik ödülü Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed'e, üçüncülük ödülü Somali asıllı Müslüman Kongre üyesi İlhan Omar'a, dördüncülük ödülü de Gambiya Cumhurbaşkanı Adama Barrow'a verildi. Sıralamada beşinci ise Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil oldu.

Ayda iki defa çıkan Muslim News Nigeria, Nijerya'daki Müslümanlar başta olmak üzere İslam dünyasından haberleri sayfalarına taşıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

Nijerya’daki Müslüman kardeşlerimizden Allah razı olsun Allah Sayın Başkanımıza uzun ve Hayırlı bir ömür versin

SIRADAKİ HABER

banner5