"Sade vatandaş" dediler CHP meclis üyesi çıktı!

CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu'nun kampanya ekibi tarafından sosyal medyada sıradan bir vatandaşmış gibi görüşleri paylaşılan sokak röportajındaki kadının CHP'li Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Emine Polat olduğu ortaya çıktı. Daha önce de CHP'li ilçe başkanının eşi müftü karısı, Büyükçekmece Belediye Başkanı'nın kardeşi sade vatandaş, CHP'nin milletvekili adayı da çiftçi kadın olarak kamuoyuna yansıtılmıştı...

"Sade vatandaş" dediler CHP meclis üyesi çıktı!

CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu'nun kampanya ekibi geçtiğimiz günlerde bir kadının röportajını sade vatandaş olarak sosyal medyadan paylaştı.

Röportajda İmamoğlu'nu desteklediğini söyleyen kadının CHP'li Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Emine Polat olduğu ortaya çıktı.

Sabah'ın haberine göre röportajda dini argümanları da kullanarak muhafazakar kesimin İmamoğlu'nu desteklediği algısını oluşturma çalışan Polat'a gerçeğin ortaya çıkması üzerine tepki yağdı.

İşte CHP'nin daha önceki seçimlerde de uyguladığı taktikle sade vatandaş gibi kamuoyuna yansıtılmaya çalışılan Emine Polat'ın açıklamaları. 

TAKTİK HEP AYNI! İŞTE DAHA ÖNCEKİ SENARYOLAR...

1- SAHTE MÜFTÜ KARISI CHP'Lİ ÇIKTI

Milyonları kandırarak kendisini müftü karısı olarak tanıtan ve sözde isyan ederek o dönem Başbakan olan Başkan Erdoğan'ı istifaya çağıran CHP'li Burhaniye eski ilçe başkanının karısı Gül Taşlı Cenal, partisinden istifa etti.

2- 'KİME OY VERDİĞİMİZİ SORUYORLAR' DİYEN KİŞİ CHP'Lİ BAŞKANIN KARDEŞİ ÇIKTI

Ekrem İmamoğlu lehine sıradan bir vatandaşmış gibi röportaj yapan "Evimize gelip kime oy verdiğimizi sordular" diyerek iftira atan kişinin CHP'nin Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün kardeşi Eyüp Akgün olduğu ortaya çıktı.

3- 'HAYIR'CI KÖYLÜ KADIN(!) CHP'Lİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ÇIKTI!

CHP Milletvekili Tuncay Özkan bir süre önce sosyal medya hesabından bir video paylaşarak, "Anadolu köylüsünden anlamlı HAYIR çağrısı" notunu düşmüştü. Ancak kısa süre sonra, Özkan'ın "Anadolu köylüsü" dediği kadının CHP Parti Meclisi Üyesi ve CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hüsniye Kaya olduğu ortaya çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5