banner29

Selefi liderden Cübbeli Ahmet'e bomba sözler!

Cübbeli Ahmet olarak kamuoyunda tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün öne sürdüğü, "Türkiye'de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı, iç savaşa hazırlanıyorlar" iddiasına Selefi lider “Ebu Haris” video yoluyla cevap verdi. İşte o sözler...

Gündem 28.09.2020, 23:48 28.09.2020, 23:57
Selefi liderden Cübbeli Ahmet'e bomba sözler!

Cübbeli Ahmet olarak kamuoyunda tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün öne sürdüğü, "Türkiye'de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı, iç savaşa hazırlanıyorlar" iddiasına Selefi lider “Ebu Haris” video yoluyla cevap verdi.

'Ebu Haris', Vasat Kitabevi'nin Youtube kanalı üzerinden yaptığı konuşmasıyla Ünlü'ye yanıt verdi. Son 2 senede tarikatlarda çok büyük bir çöküş olduğunu söyleyen Ebu Haris, kendilerinde ise yükseliş olduğuna dikkat çekip oluşturdukları WhatsApp grubundaki katılımcı sayısını söyledi. Grupta 6 bin kişi olduğunu açıklayan 'Ebu Haris', bunlardan 3 bininin 'müşrik' olduğunu belirtti.

‘Bütün pislik bunlarda’

Tarikatçıların taraftarlarının kendilerine yöneldiğini söyleyen Ebu Haris, tarikatlarda yaşananları sıralarken, "Bütün pislik bunlarda. Rant var, çocuk istismarı var, cin çıkarma var, ajanlarla bunlar görüşüyor. Ne yapacaklar? Tam dağılırken müritlerine eksen kayması yaşatıp 'selefiler silahlanıyor' diyecekler" dedi.

Selefi lider, konuşmasını "Konuşturacaklar bir gün beni. Zorluyorlar. Konuştuğumda emin olun dağılacaklar." diyerek bitirdi.

Ünlü, "Ebu Haris bana reddiye yapıyor, tekfir ediyor. İzmir'deki Selefi Vasat Kitabevi'nin başındaki adam. Bu adam 'Bu devlet kafir, askerlik yapmanın hükmü kafirliktir. Askerde patates soğan soysa da kafir. Devletin imamlarına kafir' diyor. Bunların sesli kayıtları var. Biz senelerdir bu adamlara kürsüden reddiye yaptık." demişti

Yorumlar (2)
Mahfuz 7 ay önce
İslam ve Müslümanlarla ilgili fitne çıkaran bu şahsı haber yaptığınız için sizi kınıyorum. Fitne alet olmayın...
dede 7 ay önce
haris bey terbiyesinden bazı şeyleri söylememiş , cüppelimidir nedir neler neler ne haltlar yiyor isteyen araştırarak ulaşabilir, vaiz öldürmeler emekli imamı öldürmeleri, vaiz dövülür adıyla fetva verip cinayet fetvaları, yabancı kadınları mürit yapıp zina yapmalar, mafya ile ortaklık, mekkede kan akıtma ve daha ne pislikleri.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?