banner29

Sezer affetseydi başka olurdu!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Prof. Dr. Necmettin Erbakan affını onayladı. Milli Gazete bu haberi küçük bir şekilde görürken, gazetenin yazarlarından Afet Ilgaz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığını tartışmaya açtı.

Gündem 20.08.2008, 16:56 09.01.2020, 15:41
Sezer affetseydi başka olurdu!


cumhurbaşkanı abdullah gül'ün, milli görüş lideri necmettin erbakan'ın "kayıp trilyonlar" davasında aldığı ev hapsi cezasını kaldırmasına milli görüş'ün gazetesi milli gazete'den cılız başlık...

geçtiğimiz günlerde milli gazete yazarlarından afet ilgaz'ın imzasıyla çıkan bir makalede abdullah gül'ün cumhurbaşkanlığını tartışmaya açılmıştı.

aynı cumhurbaşkanı'nın milli görüş lideri necmettin erbakan hakkında verilen ve çok tartışılan ev hapsi kararını kaldırmasına milli gazete'nin nasıl bakacağı merak konusu idi.

gazete bugün haberi logo üstünden bir kaç satırla geçiştirirken, gazetenin internet sayfasında altıncı haber olarak yer buldu.milli gazete haberi:

cumhurbaşkanı gül, erbakan affını onayladı

Milli Gazete'de Erbakan affı haberi kısa bir şekilde şöyle geçildi:

Gül ün onaylamasıyla birlikte bütün milletin beklediği af gerçekleşmiş oldu.

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, bilindiği gibi tarihi bir hatanın, büyük bir haksızlığın sonucu olarak Altınoluk taki evinde tutuklu bulunuyordu.

Cumhuriyet tarihimizde hiçbir partiye uygulanması akıldan dahi geçirilemeyecek, büyük haksızlıklara maruz kalan Refah Partisi, bugün artık bütün arka planları bilinen kirli oyunlarla kapatılmış, arkasından da, başta Prof. Dr. Necmettin Erbakan olmak üzere, bir çok yetkilisi, hiçbir hukuk kuralına uymayacak bir biçimde mahkum edilmişti.

Cumhurbaşkanı Gül ün dosyayı onaylamasıyla birlikte tarihi bir hatadan dönülmüş ve bütün milletimizin beklediği af gerçekleşmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde Milli Gazete yazarı Afet Ilgaz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığının şaibeli olduğuna dair bir yazı kaleme almıştı....

'GÜL'ÜN CUMHURBAŞKANLIĞI ŞAİBELİ'

Ilgaz, yazısında şu ifadelere yer vermişti:

"Birçok kere yazdım. Bu dâvânın bir siyasi partiyle ilgili olması sebebiyle Anayasa Mahkemesi’nde görülmesi gerekirken, Ağır Ceza’da görülmesi, sonra durumun düzeltilmesini önleyen eski fazilet veya refah partili bakanlar, teşkilâtların harcadığı paranın Erbakan’la ne ilgisi olduğu... gibi durumlar bir yana, Gül’ün de aynı dâvâdan yargılanacakken milletvekili olması ve bu yüzden, dokunulmazlık sebebiyle yargılanmasının mümkün olmaması gibi özellikler işi tam bir komedi haline getiriyor. Aynı dâvâdan yargılanan iki kişiden biri cumhurbaşkanı ve öteki kişiyi affedip etmemek onun elinde(!) dünyanın hiçbir yerinde böyle bir komedi görülmemiştir. Üstelik cumhurbaşkanlığı sebebiyle Abdullah Gül’ün dokunulmazlığının kalktığını da düşünürseniz ve “kapatma” iddianamesinde kendilerinin de itham olunduğunu hesaba katarsanız ister istemez: “kim kimi affedecek?” diye sormadan edemiyorsunuz. AKP kapatılırsa, aldığı parayı geri isteyin bakalım toparlayıp verebilecekler mi?.. Ayrıca Gül’ün cumhurbaşkanlığı işi de şaibeli. İki seçim oldu, Gül, kanuna uygun olarak halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı değil, meclis’in seçtiği cumhurbaşkanı. Bu cumhurbaşkanlığı tartışmalı değil mi?"

CUMHURBAŞKANLIĞINI ULASILCILAR GİBİ TARTIŞMAYA AÇTI

Ilgaz yazısındaki ifadelerle cumhurbaşkanlığı makamını tartışmaya açan ulusalcı kesimlerin savunduğu teze destek vermiş oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?