banner29

Türkiye Düşünce Platformu'ndan birlik çağrısı!

Türkiye Düşünce Platformu'ndan yaşanan bu zorlu süreçte vakıflara yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan algı operasyonlarına cevap niteliğinde açıklama yapıldı

Gündem 01.04.2020, 14:28
Türkiye Düşünce Platformu'ndan birlik çağrısı!

Türkiye Düşünce Platformu tarafından yayınlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Tefrika girmeden bir millete düşman giremez,
Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.

İyi günde ve zor günde bir ve beraber olacağız. Allahın rahmeti ve bereketi bunların üzerindedir. Hepimizin bildiği gibi ülkemiz ve tüm dünya Covid-19 salgınıyla mücadele etmektedir. Kardeşlik hukukuna en fazla ihtiyaç duyduğumuz böyle bir dönemde milletçe, Siyasetçisi, Bürokratı, STK’sı elele salgına karşı mücadele ediyoruz.

Her zaman her toplulukta bir takım müfsit topluluklar oldu, oluyor ve olacaktır. Dini ve milli hassasiyetlere uygun hizmet veren Vakıf ve derneklere karşı karalama ve itibarsızlaştırma çalışmalarına rağmen her zaman Hakkın yanında duran ve halkın gören gözü, işiten kulağı, tutan eli, haykıran sesi olma çabasındaki vakıf ve cemiyetlerimiz çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. Diyanet Vakfı, Ensar Vakfı, Hüdayi Vakfı, IHH, İlim Yayma Cemiyeti gibi birçok vakıf ve derneğimiz, yurtlarını sağlık çalışanlarına tahsis etmekte ve gönüllüleriyle birlikte halkımıza destek olarak onların ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır.

İnancımızdan kaynaklanan vakıf geleneği, Rabbimize şükürler olsun ki bugün de aynı ruhla ve irade ile yaşamaya devam etmektedir. Bu zor günlerin kısa sürede sona ermesi niyazıyla vakıf ve derneklerimizin yönetici, çalışan ve gönüllülerine teşekkür ederiz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?