banner29

Türkiye Hahambaşılığı, sinagog ziyaretlerine Koronavirüs ayarlaması yaptı!

Türkiye'deki Koronavirüs önlemleri her gün alınan yeni kararlarla artırılarak devam ettiriliyor. Tüm Dünyayı etki altına alan virüs salgınına karşı Türkiye'de yaşayan Yahudilerin dini temsilcisi makamı olan Türkiye Hahambaşılığı da sinagogları ziyarete kapatma kararı aldı.

Gündem 10.03.2020, 20:52 10.03.2020, 21:05
Türkiye Hahambaşılığı, sinagog ziyaretlerine Koronavirüs ayarlaması yaptı!

Türkiye'de yaşayan azınlıklardan birisi olan Yahudilerin dini temsilciliği olan Türkiye Hahambaşılığı sinagos ziyaretlerinde 'Koronavirüs' önlemi kapsamıyla sinagolara turistik amaçlı ziyarete düzenleme getirdiler. Buna göre yurt dışından Türkiye'ye gelen yabancıların ve turistlerin en az 15 gün Türkiye'de bulunmuş olmaları gerekiyor.

İşte hahambaşılığından yapılan açıklama:

Üzülerek belirtiriz ki , en az 15 günden beri Türkiye'de bulunmamış turist ve yabancıların mekanlarımızı ve sinagoglarımızı ziyaret etmeleri yasaklanmıştır.

Ayrıca, toplumumuzun yurtdışından gelen dindaşları ve geniş toplum misafirlerimizin de, Devletimiz tarafından tavsiye edilen 15 günlük kendilerini karantinaya alma dönemi bittikten sonra sinagog ve mekanlarımıza gelmelerini rica ederiz

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?