banner30

banner29

Türkiye İHA ve SİHA'ları ile sınıf atladı! Yunanistan ise sınıfta kaldı...

Türkiye'ye savunma sanayinde adeta sınıf atlatan SİHA'lar Yunanistan'a pahalıya mal oldu. Yunan medyası Yunanistan'ın Türk SİHA'ları karşısında F-16 havalandırmak zorunda kaldığından bahsederek bunun maliyetinin yüksek olduğunu yazdı.

Gündem 18.11.2020, 09:46
Türkiye İHA ve SİHA'ları ile sınıf atladı! Yunanistan ise sınıfta kaldı...

Libya, Suriye ve Karabağ’da büyük başarılara imza atan Türk SİHA’ları ile ilgili Yunan medyasında yayımlanan haberlerde, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’a karşı kullandığı Türk SİHA’larının Karabağ’daki rolünün önemine dikkat çekildi.Ülkede ses getiren haberde, Yunan hükümetinin bu gelişmeyi dikkate alması gerektiği kaydedildi.

Türkiye’nin İHA konusunda kendi teknolojisini oluşturduğu ve kullanımını yaygınlaştırdığı belirtilen haberlerde, Yunanistan’ın ise gelişmeleri sadece izlediği, Türk SİHA’larının Ege’de Yunan Hava Kuvvetleri’ni zorlayacağı yazıldı.

Türkiye’nin Ege’de İHA’ları aktif bir şekilde kullandığını ifade eden Yunan medyası, Yunan Hava Kuvvetleri’nin Türk SİHA’ları karşısında F-16’ları havalandırmak zorunda kaldığına, bunun da pahalıya mal olduğuna dikkati çekti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?