banner29

Ünlü anketçi, Babacan'ın Gül dışında bir bagajı daha var dedi!

Konsey Araştırma Başkanı Nasuhi Güngör, katıldığı bir televizyon programında yeni partilerin şanslarını değerlendirirken dikkat çeken ifadeler kullandı.

Gündem 21.12.2019, 12:30
Ünlü anketçi, Babacan'ın Gül dışında bir bagajı daha var dedi!

Konsey Araştırma Başkanı Nasuhi Güngör, Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun şansının az olduğunu Ali Babacan tarafının ise bir gizem taşıdığını söyledi.

Konsey Araştırma Başkanı Nasuhi Güngör, Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu partiye ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Gelecek Partisi için şunları söyleyebiliriz. İsim, logo ve tüzük konusunda bir aceleye getirilmişlik var. Hiçbir özeleştiri yok. Üzerine hiçbir şeyi  almıyor. Suriye ile ilgili söylediklerinde entresanlık var. Bölgedeki bütün aktörlerle iletişim kurmayı öneriyor. Geçmişi üzerinden bir yere gidemiyoruz. "Davutoğlu ben çıkışı yapayım, Babacan'ın kuşatacağı alandan oy alayım" diye partiyi hemen kurdu. Emekliliğine yakın bazı isimlerin Davutoğlu'nun partisine katılacağını düşünüyorum. Ama şansları az" dedi.

"Babacan'ın Gül bagajı dışında bir isim daha var"

Ali Babacan tarafından kurulması beklenen partiye ilişkin de konuşan Güngör, "Ali Babacan, Abdullah Gül bagajıyla dolaşmaktan sıkıntı duymuyor. Abdullah Bey'den herhangi bir çıkış göremedik. Babacan'ın arkasında Abdullah Gül de var. Beşir Atalay da var. Davutoğlu'na göre daha gizemli duruyor. AK Parti'ye dönük politika izlemiyorlar. Büyük beklentilerin peşindeler. Abdullah Gül'ün dışında başka bir bagajları da var. Sadullah Ergin'in ismini vermek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?