Valiliğin yalanlamasına rağmen CHP'li Tanrıkulu provokasyona devam etti

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Batman Valiliğince, Kürtçe şarkı söyleyen kişiye polisin müdahalede bulunduğu iddiasını yalanlamasına rağmen sosyal medya hesabından bu olayı provoke ederek buradan siyasi rant elde etmeye çalıştı.

Valiliğin yalanlamasına rağmen CHP'li Tanrıkulu provokasyona devam etti

CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu kendi sosyal medya hesabından Batman Valiliği tarafından yalanlanan olayı yine gerçekmiş gibi göstererek bir provokasyona imza attı. CHP'lilerin sürekli sosyal medya üzerinden yalan bir olayı gerçekmiş gibi göstererek algı operasyonu yapması  artık bilinen bir gerçek. 

Tanrıkulu yayınladığı sosyal medya mesajında "Ey Dilbere'yi” türküsünü Batman'da söylerken, O ses Türkiye birincisi Dodan'ın elinden mikrofon bir polis amiri tarafından alındıysa, bana düşen görevde bu hak ihlalini protesto etmek için Meclis'te bu türküyü bütün Türkiye’ye dinletmek olacak." dedi. İşin aslında öyle olmadığını Batman Valiliği yaptığı açıklamayla duyurmuştu. 

YALAN VE KASITLI HABER

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, sosyal medyada Kürtçe şarkı söyleyen kişiye polisin müdahale ettiğine ilişkin yer alan ve kısa sürede yayılan haberlerin asılsız olduğu belirtildi.

RUHSATI OLMADIĞI İÇİN KAPATILAN BİR MEKAN

Açıklamada, "Sosyal medyada 'Batman'da polisin Kürtçe şarkı söyleyen sanatçıyı engellediği' yönünde çıkan haberler tamamen asılsızdır. Yapılan işlem alkol satışı ve canlı müzik ruhsatı olmadan çalışan iş yerine uygulanan faaliyetten ibarettir." ifadelerine yer verildi.

TERÖRİST CENAZESİNE KATILIP AĞLAMIŞTI

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu Türkiye'nin yerli SİHA üretiminin durdurulması gerektiğini söyleyen ve terörist cenazesine katılıp gözyaşlarıyla tanınan birisi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5