Yılmaz'ın ilginç Kızılderili anısı!

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, bir dönem Kızılderili kamp müdürüyle başından geçen ilginç hatırasını Milli Diriliş'te anlattı.

Yılmaz'ın ilginç Kızılderili anısı!

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın analizlerde bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te emperyalistlerin mağdur ettiği kızılderililer gündeme getirildi.

HAYDUTUMUZ BİR

Amerikan haydutunun 20 milyon kızılderiliyi katlettiğini ifade eden Yılmaz,''Kızılderililerin kanlarıyla Amerika kuruldu. Mazlumun dini, ırkı olmaz... Kızılderili kamp müdürü 'kimsin sen?' diye sordu. Ben de 'amcanızın oğlu Şevki Yılmaz' dedim. Şaşırdı... 'Nereden amcaoğlu oluyoruz? diye sordu. Ben de 'biz de ortadoğu'nun yerli derililileriyiz' dedim. 'Haydutumuz bir, kovboyuz, kırbaçcımız, ezenimiz bir' dedim..'' açıkalamasında bulundu...

BİZİ BİRBİRİMİZE KATİL OLARAK GÖSTERDİLER

Amerikan kovboy filmini bize izletip, katil olarak Kızılderiliyi gösteren ABD'nin bunu bilinçli yaptığını ifade eden Yılmaz, ''Biz de onlara göre Kızılderiliyiz, Amerika kahraman... Tarihte ezilenler hep birbirini ezdiği için efendiler sefa sürmüştür. Biz bizi yemezsek kimse bizi yenemez. Halbuki katil Amerikalı...'' dedi.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5