banner29

Yılmaz Özdil kin kustu: 2019 model mollaların, asalak gibi...

Sık sık Atatürk kitabı derleyip fahiş fiyatlara satmasıyla ünlenen Yılmaz Özdil, binlerce öğrenciye burs veren vakıflara yapılan belediye yardımını kesilmesine çok sevindi. Bu uygulamayı “Arap lisanıyla vakit geçiren 2019 model mollaların, asalak gibi besiye çekilmesine son verildi” diye anlatarak kutladı.

Gündem 29.08.2019, 17:51
Yılmaz Özdil kin kustu: 2019 model mollaların, asalak gibi...

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil yine Atatürk’ü kullanarak dindarlara iftiralar attı. Atatürk’le ilgili kitaplarında anlattığı olayların gerçeği yansıtmadığı, tarihçiler tarafından defalarca ispatlanan Yılmaz Özdil kaleme aldığı son yazısında yine tarihi gerçekleri anlatmak yerine Atatürk hikayeciliği yaptı. Atatürk’ün Büyük Taarruz öncesi Konya’da bir medrese yaptığı ziyareti diyaloglar haline getiren ve orada yaşananları kafasından kurgulayan Özdil yine dindarları hedef aldı.

Medreseye gidenlerin savaştan kaçmak için bu yola başvurduklarını, din eğitimi kisvesi altında medreselere kaçtıklarını anlatan Özdil, 17-18 yaşındaki gençlerin “Kıdemli sarıklı” diye bahsettiği hocalarına karşı yerlere kadar eğilerek saygı takiyyesi yaptıklarını söyledi.

ÖZDİL'DEN KURGU HİKAYELER

Medreseleri tarikat yuvası olarak niteleyen Özdil, Atatürk’ün Konya’daki ziyaretten dolayı çok sinirlendiğini ve burada medrese hocasının tavrından dolayı “Bu asalakların askere alınmaları için emir vereceğim, utanmadan yardım istiyorlar, savaş sona erince bunları mali dayanaklarından, vakıflardan yoksun edeceğim, bu vakıflar mollaların yaşam kaynağıdır, mutlaka son vereceğiz!” diye açıklama yaptığını iddia etti.

DİNİ EĞİTİM SADECE ARAP LİSANMIŞ!

Konuyu Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İBB’nin vakıflara yaptığı yardımı kesmesine bağlayan Özdil, üniversitelerde okuyan binlerce öğrenciye burs ve yardım sağlayan vakıflara da dil uzattı.

İBB’nin uygulaması için “Arap lisanıyla vakit geçiren 2019 model mollaların, asalak gibi besiye çekilmesine son verildi” ifadesini kullanan Özdil, dini eğitim almayı da Arap lisanıyla vakit geçirmek olarak açıkladı.

Haber 7

Yorumlar (2)
tugo 2 yıl önce
...g..tten fırlama i...
kerim aslan 2 yıl önce
....o begenmedigi insanlar temizlicek diyanetin böyle.... yikamasinlar
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?